GeriKelebek Magazin Oscarları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Magazin Oscarları

Magazin Gazetecileri Derneği’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği Altın Objektif Ödülleri Töreni, önceki akşam Zeytinburnu’ndaki Olivium Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı davette, yine bol dedikodu, güzel kadınlar ve sanatçıların atışması vardı.

MGD yönetiminin bu yıl bir değişikliğe giderek, ödül alan isimleri önceden açıklamak yerine son üçe kalan adayları jüriye oylatması, ödül töreninin geç saatlere sarkmasına neden oldu. Jüri Başkanlığını Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün yaptığı jüride, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Y. Yılmaz, Hürriyet Gazetesi Yayın Koordinatörü Fikret Ercan ve Şenay Düdek gibi tanınmış gazeteciler vardı.

Son üçe kalan adayların jüri tarafından oylanmasının ardından birincinin ilan edildiği gecede, birçok sanatçının ödül almaya gelmediği görüldü. Bu duruma dikkat çeken ve ödül vermek için sahneye çıkan Tercüman Gazetesi yazarı Aykut Işıklar, ‘Biz eskiden ödül almaya gelmeyenlere ödül vermezdik. Ertesi yıl da paşa paşa gelirlerdi. Eski sistem daha iyi galiba’ diyerek sanatçıları eleştirdi.

GECEDEN NOTLAR

Seni rüyamda gördüm İbo

Kayahan geceye eşiyle katıldı ve İbrahim Tatlıses’le ayak üstü sohbet etti. Kayahan, ‘Kurşunlanma olayından bir gün önce seni rüyamda gördüm, kurşunlanıyordun. İstersen İpek’e sor. Ertesi gün kurşunlandın’ dedi.

Ödülleri Gülben Ergen verecekti ve ama obundan habersizdi. Ergen, kuliste hazırlanırken anons edilip gelmeyince, gecenin sunucusu Cem Davran, Hadi Çaman’ı sahneye davet etti. Çaman, ‘Gülben Ergen ve onun gibiler hep meşguldür. Biz verelim, bizden bir şey eksilmez’ dedi. Bu sözleri İbrahim Tatlıses ayakta alkışladı.

Yıldız Tilbe, en iyi pop sanatçısı ve yılın en iyi şarkısı dalında Altın Objektif aldı. Sahneye çıktığında, Gülben Ergen’e verdiği ve onun son albümünde okuduğu şarkıyı canlı söyledi. Ergen’in yarım saat önce sahnede söylediği bu şarkıyı canlı okuyan Tilbe, yerine otururken, ‘Şarkı böyle okunur’ dedi.

Gülse Birsel, GAG programıyla Yılın TV Komedi Programı dalında ödül aldı. Ancak Birsel’in programı ödül aldığı gün yayından kaldırıldı.

HÜRRİYET’E BEŞ ÖDÜL

Hürriyet çalışanlarından Sema Denker En İyi Magazin Röportajı ödülünü, Dilek Dallıağ aynı dalda mansiyor, Erol Işık En iyi Magazin Haberi Ödülü’nü, Arzu Akbaş aynı dalda mansiyon ve Cenker Tezel de (soldan sağa) En İyi Magazin Fotoğrafı Ödülü’nü kazandı.

BARIŞTI

Kayahan’ın ‘Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi’ şarkısının klibi Yılın En İyi Klibi ödülünü kazandı. Gecede İbrahim Tatlıses de magazin gazetecileriyle barıştı.

MAGAZİNCİLERE GÖRE EN İYİLER

Pop sanatçısı: Yıldız Tilbe

Rock sanatçısı: Kıraç

Sinema Sanatçısı: Sevket Çoruh

Sinema Filmi: O Şimdi Asker

Yönetmeni: Mustafa Altıoklar

Tiyatro Oyunu: Bana Bir Şeyhler Oluyor

Tiyatro Oyuncusu: Altan Erkekli

Haber Spikeri: Ali Kırca

TV Magazin Programı: Pazar Keyfi

TV Sunucusu: M. Ali Erbil

TV Haber Tartışma Programı: Arena

TV Yarışma Programı: Kim 500 Milyar İster

Yorumları Göster
Yorumları Gizle