GeriKelebek Mafya babası çöpçü oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mafya babası çöpçü oldu

Mafya babası çöpçü oldu
refid:10238448 ilişkili resim dosyası

Sevginin ve ilişkilerin acımasızca tüketildiği sergileyen tiyatro oyunu "Letafet" bugün prömiyerini yapıyor.

Sevginin ve ilişkilerin acımasızca tüketildiği günümüze feminist bir bakış açısıyla yaklaşan tiyatro oyunu "Letafet" bugün Muammer Karaca Tiyatrosu’nda prömiyerini yapıyor. Hüseyin Avni Danyal, Zeynep Gülmez, Mert Yavuzcan ve Galip Erdal'ın başrollerini paylaştığı oyunu Murat Karasu yönetiyor.

"Kurtlar Vadisi Pusu" dizisinde mafya babası ’Yalçın Bulut’u canlandıran Hüseyin Avni Danyal, yeni oyunu ’Letafet’te çöpçü olarak sahneye çıkacak. Bu akşam Muammer Karaca Tiyatrosu’nda perdelerini açacak oyunda Danyal, uzun saçları ile dikkat çekiyor. Sevginin ve ilişkilerin acımasızca tüketildiği günümüze feminist bir bakış açısıyla yaklaşan tiyatro oyunda, Danyal’ın yanı sıra, Zeynep Gülmez, Mert Yavuzcan ve Galip Erdal da rol alıyor. Oyunun yönetmeni Murat Karasu.

HÜSEYİN AVNİ DANYAL (DERVİŞ)

Oyunumuzu özellikle kadınlar beğenecek

Hüseyin Avni Danyal, şarkıcı arkadaşı Soner Olgun’un "Letafet" isimli şarkısından yola çıkarak yazdığı oyunda aşkı ve hayatı dibine kadar yaşamış çöp toplayıcısı Derviş rolünde. Kendi hayatında 5 kez evlenen Danyal, "Gerçek hayatta ben de Derviş gibi bakıyorum kadınların hayatına. Daha feminen bir bakış açısı bu. Erkek arkadaşlarım bana kızıyor ama erkeğin aldatması kadar kadının aldatması da normal. Ve oyunda ’Sevişmek ibadettir’ diyoruz. Erkekler bazen seviştiklerini sanarlar ama onlar cansız bedenlerle mastürbasyon yaparlar. Kadınlar erkeklere göre daha zeki ve doğurganlar. Erkekler kadınlara göre daha düzler. Oyunumuzu özellikle kadınlar çok beğenecek" dedi.

/images/100/0x0/55ea2504f018fbb8f86decf2

ZEYNEP GÜLMEZ (LETAFET)

Letafet aşkın ilk masum hali

Oyunda hayal ve gerçek iki kahramanı oynayan Zeynep Gülmez, "Biz kadınlar ilişkilerimizi Sibel gibi yaşıyoruz. Saçlarımızı bir kere bile okşamayı bilmeyen erkeklerin sırtını kaşımayı bile istemediğimiz ilişki biçimlerine dönüşüyoruz. Ben de öyleyim, bütün kadınlar da böyle. Masumiyet ve gerçek heyecanımızı rafa kaldırıp kendimizi bile unuttuğumuz ilişkiler çemberinde boğuluyoruz. Oysa ki Letafet gibi olmak gerek. Bu karakter karmaşık kadın dünyasına ayna tutuyor, sorguluyor" diyor.

GALİP ERDAL (KOMİSER)

İnsanın çaresizliğini  sorgulayan bir oyun

Geçtiğimiz yıl Sadri Alışık Tiyatrosu’ndaki "Kadıncıklar" oyununu yöneten Galip Erdal komiser rolünde. Erdal, "Bu oyun sadece bir aşk duygusunu değil, özgürlüğü, tüketim toplumunda insanın çaresizliğini, metanın bağımlısı olmanın ne demek olduğunu sorguluyor" dedi.

MERT YAVUZCAN (SİBEL’İN KOCASI)

Kadına nasıl bakmam gerektiğini öğrendim

Oyunda sonradan görme tiki broker’ı canlandıran Mert Yavuzcan, daha önce "Emret Komutanım", "Mühürlü Güller", "Aman Annem Görmesin" gibi dizilerde rol almış. Yavuzcan rolü için, "Ben de evliyim ve kadın dünyasına nasıl bakmam gerektiğini, heyecanı nasıl yaşamam gerektiğini oyunda daha iyi anladım" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle