GeriKelebek Londra’da Türk rüzgarı estirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra’da Türk rüzgarı estirdi

Genç modacı Bora Aksu, Londra Moda Haftası’nda köylerden topladığı tülbent ve dantellerle süslediği koleksiyonunu tanıttı. Defile sırasında, fonda Türk Halk Müziği çaldı.

Dünyaca ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına yer veren ve moda otoritelerince büyük ilgi gören Londra Moda Haftası’na bu kez Türk müziği, Türk el emeği damgasını vurdu. Genç modacı Bora Aksu, altı ayda hazırladığı İlkbahar-Yaz 2006 koleksiyonunu tamamen ülkesi Türkiye’den esinlenerek hazırlamıştı.

Aksu, büyük ilgi gören defilesinden sonra ‘Bu koleksiyonum için Türkiye’de tek tek köyleri gezdim. Türk motiflerini inceledim. Giysilerde kullandığım boncukları Bodrum’dan, dantelleri ise köylerden topladım’ diye konuştu.

BİR YOLCULUKÖYKÜSÜ

Bora Aksu’nun kıyafetlerde kumaş olarak tülbenti, el örgülerini, el yapımı düğmeleri ve dantelleri kullandığı da görüldü. Renklerde duman grisi, bej, açık mürdüm ve yıkanmış mavi gibi pastel renkleri tercih eden Türk modacı, defile müziğini de modernize edilmiş Türk Halk Müziği’nden seçti. Koleksiyonu ile ‘Farklı mekan ve insanların arasında süregelen yolculuktan alınmış bir kesiti’ dile getirmek istediğini söyleyen Bora Aksu, farklı tarzıyla adını Londra Moda Haftası’na yazdırmış oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle