GeriKelebek Leopar evlere geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Leopar evlere geldi

Deco - rum

Evinizin dekorasyonunda değişiklik vakti geldi mi? Ev dekorasyonunun temel ögelerinden; eşyalarımızı kaplayan, örten kumaşlar, bu sonbahar- kış renkleri ve desenleri ile ilgi çekiyor. Kumaşlar bu kış renkleri, çizgileri, çiçekleri ve dokularıyla gerçekten dekoratif.

ETNİK MOTİFLER

Kumaşı kullanacağınız yer ve dekorasyona katacağı estetik, seçim yaparken göz önüne alınmalı. Yün, ipek, keten ve pamuk gibi doğal dokuların yanında, sentetik dokumalar da sundukları renk ve desen alternatiflerinin çeşitliliği nedeni ile sıklıkla tercih ediliyor. Seçeneği bol; çizgililer, ekoseliler, kendinden desenli veya baskı desenliler.

Çizgili kumaş, genellikle yatak örtüsü, yastık veya döşemelik olarak kullanılıyor. Ekoselilerde geniş bir renk yelpazesi olduğu için, kombinler oluşturarak döşemelik kullanıma çok uygun. Çiçekli kumaşları, özellikle yoğun çiçek desenli ‘‘şintz’’ kumaşları country mekanlarda kullanabiliriz.

Desenlerin sonradan baskı tekniği ile verildiği kumaşlarda çok modern desenler bulmak mümkün, geometrik, soyut ve etnik motifler de... Şam kumaşı da denilen ipek, pamuk ve yünden mat iplikle dokunan, kabartma desenli bitki motifleri ile bezeli kumaşlar; genellikle klasik mekanlarda perde olarak tercih ediliyor.

KADİFE VE DAMASKO

Perdede kullanabileceğiniz bir diğer kumaş da etamin. İnce ve seyrek dokusuyla ilginç ve dekoratif.

Ayrıca şifon kumaş, bol drape ile perdede kendini gösteriyor. Yine şeffaf dokumalardan tüle gelince... Şu sıralarda moda olan şekli ise ipek ipliklerden dokunmuş yerlere dek uzanan tüller.

Döşemelik kumaşlarda da ayrıca yıkamaya dayanıklı viskon, değişik resimler, örneğin hayvan resimleri işlenerek yaratılan goblenler, karmaşık desenli jakar iyi sonuç veriyor. Ayrıca kadife de sıklıkla döşemelik olarak kullanılıyor. Bunun yanında mat tafta kumaş üzerine parlak saten dokuma ile yaratılan damasko, kırlent ve yastıklara hayat katıyor.

Son olarak belirtmek isterim, bu kış leopar desen ve kürk, sadece giysi ve aksesuarlarda değil, koltuklarımızda da kendini gösteriyor. En güzel örnekleri de Prestige mağazalarında. Türkiye çapında 9 mağazası olan Prestige; farklı arayışları olanlar için geniş desen ve kumaş yelpazesini seçime sunuyor.

Adres ve telefon

Adres: Prestige, Işıklar Cad, No: 24/C, Antalya

& Telefon: 0.242.241 38 86


Yorumları Göster
Yorumları Gizle