GeriKelebek Kuş gribi şüphelisi Özcan’ın durumu iyi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuş gribi şüphelisi Özcan’ın durumu iyi

Van Yüzüncüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Yoğun bakımda kuş gribi tedavisi süren 5 yaşındaki Muhammet Özcan’ın sağlık durumunun iyiye gidiyor.

Oksijen tedavisi gördüğü yoğun bakımdan çıkarılan Özcan, çocuk servisine alındı. Prof.Dr. Ahmet Faik Öner, Özcan’ın düne kadar yüksek ateşinin bulunduğunu, bu ateşin normale döndüğünü söyledi. Prof.Dr. Öner, kuş gribi virüsü bulunan ve halen tedavileri süren 3 kişinin ise önümüzdeki hafta hastaneden taburcu edileceğini açıkladı.
Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’nde başgösteren ve 4 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan kuş gribi nedeniyle Van YYÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bugüne kadar 518 kişi başvurdu. Halen 20’si çocuk 28 kişinin yatarak tedavisinin yapıldığı hastanede şu ana kadar 76 hasta taburcu oldu. Kuş gribi saptanan ablası Fatma Özcan'ın 15 Ocak'ta öldüğü Muhammet Özcan’ın durumunun bugün iyi olduğu açıklandı.

Prof.Dr. Ahmet Faik Öner, yoğun bakıma alınarak oksijen tedavisi gören Muhammet Özcan’ın düne kadar yüksek ateşi bulunduğunu ve bunun normale döndüğünü belirterek, “Bu ateş normal seviyeye düşürüldü. Muhammet’in sağlık durumunda iyileşme gösteriyor. Bu sevindirici bir durum. Akciğerindeki enfeksiyonun ilerlemesi durdu. Kendisine solunum desteği sağladık ve durumu bugün daha iyi. Oksijen tedavisine son verilerek, yoğun bakımdan çıkarılıp normal çocuk servisine yatırıldı” diye konuştu.

HAFTAYA TABURCU OLACAKLAR

Bu arada YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde kuş gribi virüsü tespit edilen tedavileri süren 9 yaşındaki Ayşegül Özcan, 3 yaşındaki kardeşi Yusuf Özcan ve 5 yaşındaki Yusuf Tunç’un durumunun çok iyi olduğu açıklandı. Prof.Dr. Ahmet Faik Öner, bu üç hastanın ölümden döndüğünü belirterek, “Bizleri tedavi boyunca çok korkuttular. Ama çok şükür durumları düzeldi. Onların hiç bir sorunu yok, önümüzdeki hafta içinde kendilerine hastaneden taburcu edeceğiz. Bu mutlu bir haber” dedi.

Prof.Dr. Öner, Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nden dün akşam saatlerinde kuş gribi şüphesiyle hastaneye getirilen 16 yaşındaki Murat Özcan’ın, daha önce hayatını kaybeden Fatma Özcan’ın akrabası olduğunu ve hastanın çocuk servisinde tedavi altına alındığını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle