GeriKelebek Küfür, alyans ve erkeklik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küfür, alyans ve erkeklik

Küfür, alyans ve erkeklik

Ekmeğini ona buna söverek kazanan (!) Serdar’ı endişeye gark eden ilk haber şöyleydi:

Küfür iktidarsızlık yapıyor

“Bu haber, çok küfür eden erkekleri üzecek. Rusya'da yapılan bir araştırmaya göre, çok fazla küfür etmek erkeklerde iktidarsızlığa yol açıyor. Uzmanlar,pozitif ve negatif duyguların cinsel yaşamı etkilediğini belirterek, ‘Sürekli sinirli olan ve küfür eden erkeklerin sperm sayısında azalma belirledik. Küfür kadınların da hormonal dengesini bozuyor’ diyor.” (Takvim, 22 Ekim 2004)

Sarsıldık tabii ki biz sövürgen erkekler; içimize bir endişe düştü. Çaktırmasak da.

Ama derken güm! ikinci bir darbe, üstelik aynı kaynaktan, aynı gazetede...

Alyans, erkeklik düşmanı çıktı

“Yüzük parmağına takılan alyans, erkeğin cinsel gücünü olumsuz etkiliyor. Yüzük, parmakta kaldığı sürece enerji yayarken, ortaya çıkan bu enerji böbrekler ve üreme sistemine olumsuz etki yapıyor. Bu riskin kadınlarda olmadığını söyleyen Rus bilimadamları, bunu erkeğin üreme sistemini etkileyen damar ile sinirlerin bu parmaktan geçmesine bağlıyor..”

Aynı uzmanlar "Günde 4 saatten fazla alyans takmayın" diyorlarmış.

Bu safhada artık elim ayağım titremeye başladı... İddialar bilimsel ve ciddî galiba!

Neyse ki, bir sonraki cümle içime su serpti:

"Günde 4 saatten fazla alyans takmayın, diyen uzmanlar, buna örnek olarak günde 4 saatten fazla yüzük takmayan İskandinav erkeklerini gösterdi.” (Takvim, 12 ekim)

Eğer alyans takmayarak, İskandinavyalılar (İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya) gibi ‘güçlü errrrkek’ ve muktedir olunuyorsa... kalsın!

Ben alyansımdan memnunum!

 

Not - Bu fotoğrafın konuyla ne ilgisi var? diye soranlara : Sizi temin ederim ki, bir yüzük fotoğrafı ararken, 'ring' diye girip 'ara' deyince... karşıma ilk gelen fotoğraf buydu. Eh, koskoca internetten iyi bilecek değilim ya!..


Yorumları Göster
Yorumları Gizle