GeriKelebek Kitap fuarını açtılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kitap fuarını açtılar

Kitap fuarını açtılar
refid:14735106 ilişkili resim dosyası

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kocaeli Kitap Fuarı, Türk sinemasının ünlü sanatçıları Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit’in de katıldığı törenle açıldı.

Açılışta büyük ilgi gören Şoray ve Koçyiğit hayranlarına imzalı fotoğraf dağıtırken, ikisi de yılların birikimini kitaplaştırmak istediklerini söyledi.

İzmit’teki Uluslarararası Fuar Merkezi’nde saat 11.00’da açılan Kocaeli Kitap Fuarı’na yaklaşık 150 yayınevi yüzlerce kitapla katıldı. Türk ve yabancı yazarların kitaplarının yer aldığı fuarın açılışında Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li İbrahim Karaosmanoğlu, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ile bazı tanınmış yazarlar da hazır bulundu.

Konuşmaların ardından stantlar gezilirken, hayranları bir anda Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit’in çevresini sardı. İki sanatçı izdihamda yürümekte güçlük çekerken, Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu bir standa girerek burada hayranlarına fotoğraflarını imzaladı. İki sanatçının bulunduğu standa da akın eden hayranları onlarla fotoğraf çektirmek ve imzalı fotoğrafını alabilmek için birbirleriyle yarıştı.

Türkan Şoray, hayranlarından gördüğü bu ilgiden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Şoray, “Böylesine sevgiyle karşılanmak olağanüstü bir duygu. Bu bir ayrıcalık diye düşünüyorum. Hayatım boyunca bunun değerini de biliyorum” dedi. Şoray, “Siz ne zaman kendi kitabınızı imzalayacaksınız?” sorusunu ise, “Kitap yazmak, aslında hayatı kelimelerle anlatmak. Biz kamera ile hayatı anlatıyoruz. Ama bende çok şey birikti. Böyle bir kitap yazmayı düşünüyorum. Önce sinema anılarımı, sonra da düşündüğüm, biriken birçok şeyi kaleme alacağım” diye çevaplandırdı.

Hülya Koçyiğit ise, kendisine gösterilen sevgiden duygulandığını belirtti. Koçyiğit, “Benim de yüreğim sevgi dolu, coşku dolu, enerji dolu. Onların gözlerindeki gülücükler benim hayatım demek. Büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Koçyiğit de yakında bir kitap yazmayı düşündüğünü söyledi.
Kocaeli Kitap Fuarı 23 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle