GeriKelebek Kısa kısa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Güneşli günler albümü

Soner Arıca, "Bu Yaz Biz" adlı albüm çalışması için T-expres’le işbirliği yaptı. Müzikal prodüktörlüğünü ve düzenlemelerini T-expres’in (Erol Temizel) yaptığı albümde "Bitti", "Allah Korusun Seni", "Akşam Olmadan Gel" gibi şarkıların yanı sıra bir döneme damgasını vuran "Haydi Şimdi Gel" de yer alıyor. "Allah Korusun Seni" parçasında Hafıs Abdullah Demir ile düet yapan Arıca, "Bu albümü güneşli günler albümü olarak nitelendiriyorum. Deneysel ama kesinlikle butik bir albüm olduğunu düşünüyorum. Benzeri yok ya da en azından çok yapılan tarzda bir albüm değil" diyor.

Son amazon

 Altı yıl aradan sonra "Kısasa Kısas" adlı single’ı çıkaran ve amazon kostümleri giyen Şahsenem, sessiz tavrını da bozdu. Sanatçı altı yıl boyunca albüm yapmamasını şöyle açıkladı: "Sanatçı taklitlerinin bitmesini bekledim. Bitmedi, aksine mantar gibi çoğaldılar. 3-5 şarkı öğrenip hem topluma hem de bu işi iyi yapanlara saygısızlık yapıyorlar. Benim de tepki koyma zamanım geldi."

Roma’da bir geyşa

Hande Yener, "Apayrı" albümünün üçüncü klibini "Kim Bilebilir Aşkı" adlı şarkısına çekti. Klibin yönetmenliğini, Yener’in halen yayınlanmakta olan Aşkın Ateşi klibini de çeken İtalyan yönetmen Luca Tommassini üstlendi. Tommassini’nin Roma’daki evinde çekilen klipte Hande Yener geyşa kostümleriyle kamera karşısına geçerken sanatçıya dans eğitmenleri eşlik etti.

Soyadından vazgeçti

n "İstanbul Bekliyor" adlı şarkısıyla çıktığı 1996 yılında dikkatleri üzerine çeken Erkan Güleryüz, 10 yıllık aranın ardından "Beş’te 5" adlı albümü ve yeni ismiyle müzik dünyasına dönüş yaptı. Seyhan Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alan albümle birlikte sanatçı artık sadece ’erKan’ ismini kullanacak. Sanatçı, müzik yaşamında bazı isim benzerliklerinin yarattığı karmaşadan kurtulmak amacıyla soyadını kullanmama kararı aldı. erKan, albümünün ilk klibini Gönül Yarası adlı şarkısına çekti.

Hasret bitti

n Ferda Anıl Yarkın, yeni albümüyle müzik dünyasına dönüyor. "Tanıma Beni", "Sonuna Kadar" ve "Yaralıyım" albümlerinden sonra yıllarca stüdyoya girmeyen müzisyen, "Ayrılmayalım" adını verdiği dördüncü albümünü tamamladı. Bir yandan da Sezen Aksu, Nilüfer, İbrahim Tatlıses, Mustafa Sandal, Kibariye, Müslüm Gürses gibi isimlere beste vermeye devam eden Yarkın, "Dinleyenlerimden uzun süredir ayrı kalmanın burukluğunu yaşıyordum. Bu albümle onlarla hasret gidereceğim için çok heyecanlıyım" diyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle