Keyif Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar

Haftanın önereceğimiz oyunları arasında ‘Gönlübozuk’ öne çıkıyor. ‘Kürklü Venüs’, ‘Bir Picasso’ ile ‘Jean Paul Marat’ da dikkat çekenlerden.

KÜRKLÜ VENÜS

Tiyatro Öteki Hayatlar, ilk defa çeviri bir oyunla seyirci karşısında. 2010’da off-Broadway’de sahnelenen, 2011’de Broadway sahnesine geçen David Ives imzalı ‘Kürklü Venüs’ün de Türkiye’de ilk sahnelenişi bu.  Oyun, Leopold von Sacher-Masoch’un ‘Kürklü Venüs’ kitabını sahneye uyarlamak isteyen bir yönetmen ve başrol için seçmelere gelen bir oyuncu etrafında şekilleniyor. Ezen-ezilen ikiliği üzerinden kadın-erkek ilişkilerini de sorguluyor.

12 Mayıs, saat 20.30, Asmalı Sahne, İstanbul

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar

BİR PICASSO

1941, Paris... Nazi işgali altındaki Fransa’da hayatını sürdüren ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso ile Nazi Almanya’sının kültür bakanlığı sorumlusu olan Bayan Fischer arasında, sanatın, politikanın ama en önemlisi kadın-erkek ilişkisinin, zaman zaman ironik ve kesinlikle çarpıcı bir dille işlendiği, yarı tarihsel yarı kurgusal öyküsünü izleyeceksiniz.

12 Mayıs, saat 20.30, Barış Manço Kültür Merkezi, İstanbul

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar

GÖNLÜBOZUK

Geçmişinde ve geleceğinde iki adam olan bir kadınla tanışacaksınız. Karakterler, ‘zamanın oyununa gelmiş insanlar’. Ve elbet, bu oyunu ‘zaman’ kazanacak. Ve onlara düşen, aşka tutunmak olacak. Peki o aşk gerçek mi? Bu soruyu düşünmeye fırsat verdiği için bile oyuna gidilebilir. 

10 Mayıs, saat 20.30, Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, İstanbul

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar

JEAN PAUL MARAT

 Peter Weiss’ın ‘Jean-Paul Marat’nın Takip Edilip Öldürülmesinin, Charenton Akıl Hastanesi’nde Marquis De Sade Yönetiminde Hastalar Tarafından Canlandırılması’ isimli oyunundan uyarlanan ‘Jean-Paul Marat’, tek kişilik müzikal bir performans. Sahnede Ayşegül Sünnetçioğlu var. 

12 Mayıs, saat 20.30, Açık Stüdyo, İzmir

Zamanın oyununa gelip aşka tutunanlar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle