GeriKeyif Yaz: Bir ergen mevsimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaz: Bir ergen mevsimi

Yaz: Bir ergen mevsimi
refid:29402342 ilişkili resim dosyası

Fox’un yeni dizisi ‘Adı Mutluluk’, 20 yaşından sonra inandırıcılığını acıklı şekilde kaybeden bir dünyada geçiyor. Sempatik serseri Batu (Kaan Yıldırım) ve cici romantik Kumsal (Ezgi Eyüboğlu) yalnızca ilk yaz aşkınızda şanslıysanız yaşamış olabileceğiniz spontane çılgınlıklarla tam gaz mevzuya dalıyor.

Rastlantısal bir düğüne katılıvermek, kumsalda havai fişekler, çalıntı şampanyalar, hop diye yakılıveren sahil ateşi, hemen de oracıkta bir açık hava sineması, hatta babadan kaçıp “Yihuuu” diye arabanın penceresinden sarka sarka İstanbul’un yolunu tutmak...

Her şey 16 yaşında bir yavrucuğun günlüğüne inci gibi dizeceği türden hayali. Babalar hep çok bayıyor, evin duvarları üstüne üstüne geliyor. Mutluluk ne? Özgürlük ne? Aşk nasıl bir şey? Erkekler çok salak ya da çok tatlı ya da pislik ya da iğrenç ya da yok yok çok tatlııı...

Genç bünyelere iyi gelir

Adı Mutluluk’ tam anlamıyla ergen bir genç kızın gözlerinin arkasına kamerayı yerleştirmişler gibi dünyayı tripli, hülyalı ve şapşik görüyor. Bu çoğu prime time izleyicisi için 90 dakika Taylor Swift’e maruz kalmak gibi dayanılmaz gelebilir fakat yazın televizyonun hakimiyetini ele geçiren, okulu tatil genç bünyelerin mutluluğunu da hafife almamak lazım.

Birincisi Kaan Yıldırım epik proporsiyonlarda sevimli, Ezgi Eyüboğlu zaten gerçek hayatta da sevgilisi olması bakımından kendisine pek bir uyumlu. Konu birkaç sene önce Eyüboğlu’nun oynadığı ‘Sudan Bıkmış Balıklar’ı andırsa da, her türlü pazarlamaya müsait bir yaz aroması.

En olmamış tarafı büyük bir klişe hâlinde, dizinin ferah deniz havasının ortasına beton dökmüş gibi duran mafya babası tiplemeleri. O eski kalıp yeraltı kumarhaneleri, patisini poker oynayan kötü adamların omzuna atmış kızlar, durduk yere “nahahaha” diye gülen garip adamlar ve elbette ‘Lorke lorke’de kendini tutamayıp halaya yeltenen doğulu koruma esprisi. Hepsi epey bayat kurgular. Fakat yine de dizinin körpe havası ‘-21’ ibaresiyle coşkun gönüllü gençlere güzel bir yaz eğlencesi olur.

* Salı akşamları 21.00’de Fox TV’de.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle