GeriKeyif Venedik'te festival zamanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Venedik'te festival zamanı

Venedik'te festival zamanı

Dünyanın en köklü sinema buluşmalarından biri olan Venedik Film Festivali bu yıl 75'inci kez düzenleniyor. 29 Ağustos ile 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin açılışı Damien Chazelle'in imzasını taşıyan First Man yapacak.

La La Land ile büyük sükse yapan Chazelle'in bu yeni filmi, Neil Armstrong'un ay yüzeyine adım attığı dönemi ve ABD ile Rusya arasındaki uzay rekabetini perdeye taşıyor.  Ryan Gosling'in Neil Armstrong'u canlandırdığı filmin diğer önemli rollerinde Claire Foy, Kyle Chandler, Pablo Schreiber de yer alıyor.

Venedikte festival zamanı

75'inci Venedik Film Festivali'de Türk sineması da üç filmle temsil ediliyor. Mahmut Fazıl Coşkun'un Anons, Deniz Tortum'un Sel Yatağı, Emre Yeksan'ın Yuva filmleri de festivalin yarışma dışı bölümlerinde yer alacak.

Venedikte festival zamanı

75'inci Venedik Film Festivali, Damian Chazelle'ın yanı sıra Luca Guadagnino, Alfonso Cuaron, Coen Kardeşler, Yorgos Lanthimos ve Laszlo Nemes gibi yönetmenlerin filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

Venedikte festival zamanı

Festivalin ana yarışma bölümünde 20 film büyük ödül Altın Aslan için mücadele edecek. Bunların arasında Damien Chazelle'in açılış filmi olan First Man'in yanı sıra Olivier Assayas'ın The Mountain, Jacques Audiard'ın The Sisters Brothers, Ethan ve Joel Coen'in The Ballad of Buster Scruggs, Alfonso Cuaron'un Roma adlı yapıtları da yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle