GeriKeyif Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor
refid:27132859 ilişkili resim dosyası

Ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie'in yarattığı eşsiz dedektif Hercule Poirot karakteri, uluslararası bestseller yazarı Sophie Hannah tarafından yeniden kaleme alınıyor.

1920’deki ilk kitabının yayımlanmasından bugüne kadar kitapları tüm dünyada milyonlarca satan Agatha Christie’nin adını yaşatmak ve onu yeni nesillerle tanıştırmak isteyen ailesi, ölümsüz yazarın unutulmaz karakteri Hercule Poirot’yu günümüzün en yetenekli polisiye roman yazarlarından biri olan Sophie Hannah’nın kalemine emanet etti.

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Agatha Christie...

Poirot’nun 1920’ler Londra’sında başlayan gizemli serüvenleri bu kez Agatha Christie’nin en sadık takipçilerinden olan ödüllü yazar Sophie Hannah’nın kıvrak zekâsı ve güçlü kalemiyle kaldığı yerden, tüm heyecanıyla devam edecek. Poirot bu sefer şeytanca kurgulanmış bir olayın içine düşecek!

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Agatha Christie tarafından yaratılan kurgusal Belçikalı dedektif Hercule Poirot karakteri, birçok kez sinema ve diziye uyarlandı.

Tüm dünyayla aynı hafta Türkiye’de okurla buluşacak olan Monogram Cinayetleri’nin ilk bölümü ise Altın Kitaplar’ın internet sitesinden, bugün itibariyle ücretsiz olarak indirilebilecek.

Deneme baskıları Agatha Christie Vakfı’nın belirlediği Agatha hayranları tarafından tam not alan “Monogram Cinayetleri” 12 Eylül’de Altın Kitaplar etiketiyle raflarda yerini alacak.

SOPHİE ANNAH HAKKINDA

1971’de Manchester’da doğdu. 1995’te Eric Gregory Ödülü’nü aldı, aynı yıl Swansea Edebiyat Yılı çerçevesinde “Sanatın Koruyucusu” ilan edildi. Psikolojik gerilim türünde eserler kaleme alan ve romanları 27 dile çevrilen Sophie Hannah’nın ilk romanı Little Face sadece İngiltere’de 200.000 adet satış rakamına ulaştı. The Carrier adlı son romanı, 2013 yılında Specsavers Ulusal Kitap Ödülleri kapsamında verilen Yılın En İyi Gerilim Romanı Ödülü’ne layık görülen yazarın ayrıca şiir kitapları da bulunmaktadır.

Ünlü dedektif Hercule Poirot geri dönüyor

Sophie Hannah...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle