GeriKeyif Rezonans, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Korosu Ödülü'nü kazandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rezonans, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Korosu Ödülü'nü kazandı

Rezonans, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Korosu Ödülü'nü kazandı

Türkiye’nin önde gelen korolarından biri olan Rezonans, Andante tarafından düzenlenen 7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında Yılın Korosu Ödülü’ne layık görüldü.

Burak Onur Erdem tarafından 2010 yılında tohumları atılan Rezonans, kısa zamanda yurtiçi ve yurtdışında nefes kesici performanslara imza atarak Türkiye’nin en önemli korolarından biri haline geldi. Bugüne kadar Nigel Short, Jo-Michael Scheibe, Volker Hempfling, Georg Grün, ve GRAMMY ödüllü Eric Whitacre gibi dünyaca ünlü şeflerle aynı sahneyi paylaşan başarılı koro, İKSV Müzik Festivali, Çanakkale Korolar Festivali ve Ankara Koro Festivali’nde sahne aldı. Avrupa’nın en büyük koro festivali sayılan Europa Cantat festivalinde Türkiye’yi başarıyla temsil eden Rezonans, Cork International Fleischmann Trophy’e Türkiye’den katılmaya hak kazanan ilk koro oldu ve ikincilik ödülünü Türkiye’ye getirdi.  

Rezonans, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Korosu Ödülünü kazandı

7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Korosu ödülünü kazanarak başarısını perçinleyen Rezonans, bu sene Avrupa’nın en köklü koro yarışmalarından biri olan Arezzo International Choral Competiton’da Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanıyor. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle