GeriKeyif Psychedelic sanat İstanbul'a taşınıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Psychedelic sanat İstanbul'a taşınıyor

Psychedelic sanat İstanbul'a taşınıyor
refid:28743017 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz şubat ayında İzmir’de ilki gerçekleştirilen Psychedelic Art Gallery'nin ikincisi için İstanbul’da kollar sıvandı. Psychedelic sanatın İstanbul ayağı Taksim’de gerçekleştirilecek.

27 Nisan Pazartesi günü saat 19:00’da Beyoğlu Tunnel Sahne’de açılış kokteyli ile başlayacak sergi, 1 Mayıs’a kadar sanatseverleri ağırlayacak. Canlı performanslar, workshoplar ve pek çok sürpriz ile devam edecek olan sergide birbirinden özel sanatçıların çalışmalarına tanık olabilirsiniz.

Psychedelic sanat İstanbula taşınıyor

‘Psychedelic kelimesi; Yunanca’da ruh manasına gelen ‘psyche’ ile dışavurmak anlamındaki ‘delos’ sözcüğünden türemiş bir ifade. Saykodelik sanat (psychedelic art), sürrealizme (gerçeküstücülük) yakın bir anlatım biçimi. Daha çok mistik haller, değişen algılar ve zaman boyutları arasındaki gel-gitlerin coşkulu veya sakin anlatımıyla elde ediliyor. Detaylar fazla. Eserlerde aşırı parlaklık veya yoğun eğilip bükülmeler söz konusu oluyor. Bu sanat akımını 1960 kuşağından sıkça duyduğumuz psychedelic rock ile bağdaştırmak mümkün.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle