GeriKeyif Patti Smith'in İstanbul konseri için geri sayım başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Patti Smith'in İstanbul konseri için geri sayım başladı

Patti Smith'in İstanbul konseri için geri sayım başladı

Patti Smith, 23 Haziran Perşembe akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin unutulmaz konuklarından biri olacak.

“Sözün gücüyle üç akorlu rock’ın birleşimi” olarak tanımladığı ilk albümü “Horses”dan günümüze kadar uzanan müzikal yolculuğu ile Patti Smith, Michael Stipe’tan Morrissey’e, Madonna’dan Courtney Love’a, Nirvana’dan Garbage’a birçok ünlü ismin ilham kaynağı oldu.

70’lerin ortasında punk’ın doğduğu topraklarda türün öncüsü olarak müzik yapan Smith, albümleri, şiirleri ve kitaplarıyla sanat tarihine yön veren efsaneler arasında.

“Çok Satan” kitaplar listesinde bir müzisyen   

Kendisini en iyi yazarak ifade ettiğini söyleyen Patti Smith, 2010’da yayınlanan ve 70’lı yılların New York’unda geçen büyülü hayatını kaleme aldığı kitabı Just Kids (Çoluk Çocuk) ile National Book Award'u kazandı.

Smith, son olarak geçtiğimiz yıl yayınladığı ve hatıralar seyahatnamesi niteliğindeki kitabı M Train (M Treni) ile bir kez daha çok satanlar listesine adını yazdırdı.

Rock tarihinde bir kilometre taşı olarak kabul edilen Horses albümünün 40. yıl turnesi için “gurur dolu, gerçek bir kutlama olacak” sözleriyle hislerini paylaşan Patti Smith’in İstanbul konserine orijinal grubundan Lenny Kaye ve Jay Dee Daugherty’nin yanı sıra bas ve klavyede, 20 yıldır birlikte çaldığı Tony Shanahan da eşlik edecek.

Günümüzün ve tarihin en önemli müzisyen/sanatçılarından biri olan Patti Smith, hafızalarda yer edinecek unutulmaz performansı ile 23 Haziran’da Zorlu PSM sahnesine konuk olacak.

Konser biletleri 29 Nisan 2016 tarihinde satışa açılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle