GeriKeyif Müzik Festivali'nin biletleri satışta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müzik Festivali'nin biletleri satışta

Müzik Festivali'nin biletleri satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali'nin biletleri 16 Şubat'ta başlıyor. Biletler, Biletix satış sistemi ve İKSV Ana Gişe üzerinden saat 10.30'dan itibaren satışta olacak.

Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı başlığıyla, 10-30 Haziran tarihleri arasında, müziğe ve şehre farklı bakışlar sunmaya hazırlanıyor.

İzleyicilerini kentin 15 farklı mekânında ağırlayacak 47. İstanbul Müzik Festivali’nde, Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine 22 konser gerçekleştiriliyor.

Klasik müzik sahnesinin en seçkin yerli ve uluslararası topluluklarını dinleyiciyle buluşturan festival, “sansasyonel” piyanist Yuja Wang, “korkusuz” viyolonselci Daniel Müller-Schott, “dünyanın yaşayan en büyük müzisyenlerinden” Yuri Bashmet, “büyük Rus piyanistlerin gerçek varisi” Boris Berezovsky ve “dâhi” piyanistimiz Fazıl Say gibi pek çok yıldız isme ev sahipliği yapıyor. 47. İstanbul Müzik Festivali’nde La Scala Oda Orkestrası, Berlin Radyo Korosu, Şanghay Filarmoni Orkestrası ve festivale ilk kez konuk olacak Lüksemburg Filarmoni Orkestrası da dinleyiciye hayata dair zıtlıklardan doğan müzik ve ritim çeşitliliğini deneyimleme fırsatı sunacak. Tüm festival programına muzik.iksv.org adresinden ulaşılabilir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle