GeriKeyif Milli Piyango büyük ikramiyesini almaya kapıyla gitti!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Piyango büyük ikramiyesini almaya kapıyla gitti!

Milli Piyango büyük ikramiyesini almaya kapıyla gitti!
refid:27840960 ilişkili resim dosyası

31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan saatlerde bir kişi milyoner olacak. Yılbaşı özel çekilişi şimdiden hayalleri süslemeye başladı. Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nin yaklaştığı ve heyecanın arttığı şu günlerde büyük ikramiye ile ilgili öyle bir hikâye var ki, okuyanlara adeta ‘Neler yaşanmış’ dedirtiyor.

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi bu sene bir kişiye 50 milyon TL kazandıracak. Yılbaşı Özel Çekilişi biletlerinin tümünün satılması halinde toplamda 286 milyon 150 bin lira ikramiye dağıtılacak. Hâl böyle olunca, Milli Piyango’ya vatandaşın da ilgisi de had safhaya çıkmış durumda. Milli Piyango ile ilgili az bilinen ilginç bir hikâye ise bugünlerde tekrar gündeme geldi. İşte o hikâye...

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğün'ün paylaştığı bir olaya göre, 1963 yılındaki yılbaşı özel çekilişi için bilet alan bir vatandaş, bileti kaybolmaması için odasının kapısına yapıştırır.

Büyük ikramiyenin 2 milyon lira olarak belirlendiği bu çekilişte vatandaş, onda birlik bu biletine 10 lira ödemiştir. Vatandaş çekilişten sonra biletini kontrol ettiğinde büyük ikramiyeyi kazandığını görür ve sevinçten havalara uçar.

Payına düşen 200 bin lira o devirde büyük paradır. Piyangonun, biletin yırtılması halinde ödeme yapmayacağını bilen bu vatandaş, biletin yapıştırıldığı kapıyı özenle söktürür. Daha sonra da bir hamalın sırtına yükleyerek, Milli Piyango İdaresi Bahçekapı Şubesinin yolunu tutar.

Milli Piyango büyük ikramiyesini almaya kapıyla gitti

Adının açıklanmasını istemeyen talihli, karlı kış gününde hamala taşıttığı kapılı bileti, ''Aman dikkat, destur, açılın'' diyerek zor bela Şubeye ulaştırdığında, kendisini karşılayan görevlilere ''İşte kapı, işte bilet'' der. Görevliler hayretlerini gizleyemez, o zamana kadar çok ikramiye ödemişlerdir ama ikramiyeli biletin kapıyla getirildiğine ilk kez tanık olurlar.

Görevliler, ikramiyenin ödenmesi için biletin incelenmesi ve arka yüzünün kontrol edilmesi gerektiğini söyler. Bunun için biletin yırtılmadan kapıdan sökülmesi gerekmektedir. Büyük ikramiyeyi kazanan yılbaşı bileti, talihlinin ''Aman dikkat edin, bilet yırtılırsa, paralar da gider'' uyarısının eşliğinde, sıcak suyla yumuşatılarak bir bir özenle kapıdan sökülür.

Bu sırada oldukça heyecanlı dakikalar geçiren vatandaş da bileti yırtılmadan kapıdan sökülmesiyle derin bir nefes alır. Biletin arkasının görevlilerce kontrol edilmesinin ardından talihliye ikramiyesi ödenir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle