GeriKeyif Leblebi Tozu filminin galası yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Leblebi Tozu filminin galası yapıldı

Leblebi Tozu filminin galası yapıldı

Sinemaseverlerin beğenisine sunulan “Leblebi Tozu” filminin galası yapıldı. Merakla beklenen film artık sinemaseverler ile buluştu. Leblebi Tozu film fragmanı haberimizde.

Çekimleri  Çorum'da yapılan Leblebi Tozu filmi vizyona girdi. Sinemaseverlerin merakla beklediği filmde sevilen oyuncu  Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Erdal Cindoruk,  Ali Uyandıran, Ümit Acar, İzzet Çivril, Cengiz Okuyucu, Yavuz Çetin, Deniz Türkcan ve Ferdi Kurtuldu gibi isimler rol aldı. Yapımcılığını Fix Film, yönetmenliğini ise  Hakan Eser'in üstlendiği Leblebi Tozu'nun senaryosunu Nimet Erdem ve Kudret Ayşe Yılmaz kaleme aldı.

Filmde ünlü oyuncu  Metin Yıldız'ın kısa yoldan para kazanma sevdalısı Ali'yi canlandırıyor. Karanlık bir tarafı vardır ve karanlık işlerden zevk alan Ali'nin bu kolay para sevdası peşinde yolu Çorum'a düşer. Ali ve 2 arkadaşı güvendikleri bir iş için Çorum' da arkası kesilmeyen komedi yüklü bir maceraya atılıyorlar. Ali isimli karakterin hikayesinin anlatıldığı filmin çekimleri  Çorum'un tarihi mekanlarında ve kent merkezinde yapıldı.

Hakan Eser'in yönetmenliğindeki çekimlerde ayrıca tarihi Belediye binası, Dikiciler Arastası ve Hititlerin başkenti Hattuşa gibi mekanlar da kullanıldı.

Leblebi Tozu filminin galası yapıldı

Çorum MB sinemalarında gerçekleştirilen filmin galasına  AK Parti  Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri  Salim Uslu,  AK Parti  Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan,  Çorum Belediye Başkanı  Muzaffer Külcü, Yönetmen  Hakan Eser, film oyuncuları ve davetliler katıldı.

Çorumlu olmadı halde tüm Çorumlular gibi kendisinin de heyecanlı olduğunu dile getiren yönetmen  Hakan Eser, "Çorum'a katkımız olabildiyse,  Çorum'u bir katkı tanıtabildiysek ne mutlu bize. Bütün Çorumluları filmimize bekliyoruz. Ailece izlenecek tertemiz, küfürsüz bir komedi yaptık" dedi.

Sosyal medyada "Çorumlu Amir" olarak tanınan ve  Çorum'la özdeşleşen Amir Zakaria ize, filmin çok güzel olduğunu belirterek, filmde küfür olmadığını, tertemiz olarak nitelediği Leblebi Tozu filmini herkesin izlemesi için çağrıda bulundu.

“Çorum'a yerleşmeyi düşünüyor musun” sorusuna ise Zakaria,, "Benim okul devam ediyor şuan. Okul bitsin ben buraya yerleşirim" sözleriyle yanıt verdi.

Filmin başrol oyuncusu  Metin Yıldız ise, 2011 yılında  Çorum'un Osmancık ilçesinde bir trafik kazası geçirdiğini hatırlatarak, "Ciddi bir kazaydı. Üç gün  Çorum Devlet Hastanesi'nde yattım. Orada doktorlar şaka olsun diye "Çorum'da bir şey yap iğne yaparız, yaranı acıtırız" falan derken o günde bugünleri konuşuyorduk aslında. Doktor arkadaşlara da selam ederim. Filmi yaptık yani.

Anadolu'da film çekmek hem Anadolu halkı hem bizim için çok önemli ve özeldi. Çünkü insanlar kendi memleketimizde yaşadığımız halde, Anadolu topraklarında yaşadığımız halde Anadolu hakkında o kadar çok şey bilmiyoruz ki bizde buraya geldiğimizde çok şey öğrendik. Tarih hakkında, medeniyet hakkında. Umarım film sayesinde  Çorum'un bu engin tarihi hakkında bilgi sahibi olacaklar. Dünyanın ilk medeniyetinin burada olduğunu öğrenecekler. Bu manada çok önemliydi. Gayet güzel, komik bir film"

Leblebi Tozu fragmanı

Filmin oyuncuların Fulden Akyürek ise, "Filmin çekimleri 1.5 ay sürdü. Çok güzel arkadaşlıklar kurduk. Setler dağılır arkadaşlıklar biter bizim arkadaşlıklarımız bitmedi. Çok sıcak eğlenceli bir film oldu. Heyecanlıyız bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Çorum leblebisi ile ilgi görüşleri sorulan film oyuncularından Ferdi Kurtul da, " Çorum leblebisi ile ilgili her şeyi dünya söylemiş ben ne söyleyeyim. Burada keyifli film çektik. Eğlendik. Zor günlerde yaşadık. Doğal bir plato Çorum. Doğa ve kültür olarak da çok güzel bir yer burada olmaktan mutluyuz.  Çorum'u içinde barındıran bir film çektik" şeklinde konuştu.

Galada açıklamalarda bulunan  Çorum Belediye Başkanı  Muzaffer Külcü de, zaman zaman  Çorum leblebisi ile ilgili tartışmalara gönderme de bulunarak, "Çorum'un meşhur leblebini  Türkiye'ye bir kez daha göstermiş olduk. Leblebi  Çorum'un mu başka bir yerin mi diye daima tartışırdık. Bugün bir kez daha anladık ki leblebide  Çorum'un bundan, sonra leblebinin tozu da  Çorum'un. Anadolu'nun ortasında bir inci gibi duran gerek  Çorum'un güzelliklerini doğal ve kültürel güzelliklerini bize verdiler. Bundan sonra bu tür çalışma yapmak isteyen herkesi  Çorum'a davet ediyorum" diye konuştu.

AK Parti  Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri  Salim Uslu da, Leblebi Tozu filminin  Çorum'un tanıtımına önemli bir katıda bulunacağına inandığını belirterek, "Teşvik eden onları destekleyen  Çorum belediyesi ve sponsorlara teşekkür ediyorum. Filmde emek vermeden kısa yoldan kazanma hevesi  Çorum'da ve Çorumlularda yok. Burada kazanmanın, emek vererek helal olacağını, doğru olacağına inanan insanlarız.  Çorum'un doğası kültürü kadar filmi ile tanıtımı bize büyük avantajlar sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle