GeriKeyif Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına

Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına

Polisiye edebiyat yazarları ile okurlarını bir araya getirecek olan Kara Hafta bu yıl dördüncü kez gerçekleşiyor. 23 ile 24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte bu kez Mike Hammer rüzgarı esecek.

 

Bu yıl ana tema olarak efsane polisiye karakter Mike Hammer'ın belirlendiği hafta Denizbank sponsorluğunda düzenleniyor.

Dünyanın en lüks tarihi oteli seçilen Pera Palace Hotel'de gerçekleşen Kara Hafta önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon ve Ian Fleming anısına gerçekleştirildi.

Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel’de düzenlenecek festivale; dünyaca ünlü Wolfgang Schorlau, BA Paris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Celil Oker, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay, İskender Pala gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılıyor.

Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimlerini bulunduran 4. Kara Hafta Festivali, ‘Mike Hammer nedir? Ne değildir?’, ‘Güncel Olaylar, Siyaset ve Polisiye’ ve ‘Polisiye Nasıl Yazılır?’ gibi oturumlarla Pera Palace Hotel’in Galata Salonu’nda polisiye severleri ağırlayacak.

Festivalin açılış akşamında, 2018 Yılı Polisiye Edebiyatı’na Katkı Ödülü Doğan Hızlan tarafından takdim edilecek ve aynı gün ünlü yazar ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, DenizBank Selma Akboğa Salonu’nda DenizBank çalışanlarıyla bir söyleşi gerçekleştirecek.

Festival komite başkanı yazar Ahmet Ümit festivali değerlendirirken şöyle konuştu; “Şehir ve edebiyat arasındaki ilişkinin suçtan yola çıkarak bir dışa vurumu olan Kara Hafta, bu yıl da İstanbul’un en özel etkinliklerinden biri olacak. Efsane dedektif Mike Hammer teması etrafında polisiye edebiyatına dair birçok konuyu ele alacağız. İstanbul’un kültür – sanat alanındaki bilinirliğine bu yıl da katkı sunacağımıza inanıyoruz.”

“Hayata kalıcı izler bırakmanın yolu kültür sanattan geçiyor”

Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına

Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan DenizBank Kültür-Sanat Danışmanı Perihan Yücel, “İnsan en çok sanat ve edebiyat sayesinde kendini ifade edebilme, hissettiklerini ve düşündüklerini paylaşabilme imkânı buluyor. Aynı zamanda hayata kalıcı izler bırakmanın yolu da sanat ve edebiyattan geçiyor. Kurulduğu günden itibaren bu düşünceyi içselleştiren DenizBank’ın bu anlamda bıraktığı çok değerli ve silinmeyecek izleri var. Kara Hafta ile de Pera Palace’ın büyülü atmosferinde, kıymetli yazarlarla güzel izler bırakmaya devam ediyoruz” dedi.

Pera Palace Hotel Pazarlama & İletişim Müdürü Can Erol, festivale ilişkin şunları söyledi; “2015’te Agatha Christie’nin doğumunun 125.yılını anarak başladığımız yolculuğumuza, geçtiğimiz yıllarda Belçikalı yazar Georges Simenon ve İngiliz yazar Ian Fleming ile devam etmiştik. Bu yıl da polisiyenin efsane figürü Mike Hammer ile yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Festival her yıl daha büyük bir ilgiyle karşılanıyor. İnanıyoruz ki, önümüzdeki yıllarda birbirinden önemli yazarları ağırlamaya devam edeceğiz”.

Polisiye tutkunu herkes davetli

4.Kara Hafta İstanbul Festivali’nde tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek ve etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekistanbul #karahafta hashtag’leriyle sosyal medyada paylaşılabilecek. Festival ile ilgili detaylara ayrıca www.karahafta.com web sitesinden ulaşılabilecek. Polisiye tutkunları 0212 377 40 00'ı arayarak tüm etkinliklere rezervasyon yaptırabilirler.

 

Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu Ne

Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu NeOp. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu cevapladı; Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler nedir?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle