GeriKeyif Kadın davulcuya kaçmaz, davulcu olur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın davulcuya kaçmaz, davulcu olur

Kadın davulcuya kaçmaz, davulcu olur

Toplumsal cinsiyet sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Lüleburgaz’da düzenlenen etkinliklerde yer alan ‘Kadın Davul Ritm Grubu’ 15 Haziran 2017 Perşembe günü, Lüleburgaz belediye meydanında bir gösteri düzenliyor. “Bizim buralarda kadınlar davulcuya kaçmaz; bilakis davulcunun kendisi olur” diyen grup üyelerinin tamamı kadınlardan oluşuyor.

 Lüleburgaz Belediyesi tarafından toplumsal cinsiyet sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 2016 yılının kadın yılı ilan edilmesinin ardından sürdürülen etkinlikler bu yıl da sürüyor. Bu etkinlikler kapsamında oluşturulan ‘Kadın Davul Ritim Grubu’ bu farkındalık çalışmalarını; hem Türkiye’de hem de uluslararası festivallerde gösteri yaparak sergilemeye devam ediyor.
Tokmaklara kadınlar vuruyor
Lüleburgaz Belediyesi himayesinde oluşturulan çalışmanın önderliğini yapan Rekreasyon Uzmanı İsmet Altay Süpürgeci konu hakkında şu açıklamaları yapıyor: “Kültür Kenti Lüleburgaz’ımızın birçok etkinliğinin yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritm Grubunu kurup; tokmaklara vurdukça kadının gücünü, meydanlarda, alanlarda yüksek sesle duyuruyoruz. Bizim buralarda kadınlar davulcuya kaçmaz; bilakis davulcunun kendisi olur”.
Ünü yurt dışına taştı
Uluslararası festivallerden davet alan Kadın Davul Ritim Grubu 2 Temmuz 2017’de Trakya Rumeli Balkan Buluşması’nda bir gösteri daha sergileyecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle