GeriKeyif İŞTE SİYAD ADAYLARI
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İŞTE SİYAD ADAYLARI

İŞTE SİYAD ADAYLARI

51. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyeleri tarafından seçilen isimlerden Nuri Bilge Ceylan’ın filmi 10 dalda adaylık elde etti. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyeleri, 2018 yılında Türkiye’de sinemalarda gösterime giren tüm uzun metraj yerli yapımların değerlendirmeye alındığı oylama sonucunda 51. SİYAD Ödülleri adaylarını seçtiler.

Nuri Bilge Ceylan’ın toplam 10 adaylık elde eden “Ahlat Ağacı” filmini, 7 adaylıkla Banu Sıvacı’nın “Güvercin”, 6’şar adaylıkla Mahmut Fazıl Coşkun’un “Anons”, Emre Erdoğdu’nun “Kar” ve Tolga Karaçelik’in “Kelebekler” filmleri izledi.“Daha”, “Müslüm”, “Son Çıkış” ve “Yol Kenarı” 3’er, “Şampiyon” ve “Sofra Sırları” 2’şer, “Arada”, “Arif v 216” ile “Aydede” birer dalda
aday çıkardılar.

EN İYİ FİLM
Ahlat Ağacı
Anons
Güvercin
Kar
Kelebekler

İŞTE SİYAD ADAYLARI

EN İYİ KADIN OYUNCU
Farah Zeynep Abdullah (Şampiyon)
Tuğçe Altuğ (Kelebekler)
Hazar Ergüçlü (Kar)
Demet Evgar
(Sofra Sırları)
Ezgi Mola (Aydede)

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Kemal Burak Alper (Güvercin)
Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
Doğu Demirkol (Ahlat Ağacı)
Hayat van Eck (Daha)
Timuçin Esen (Müslüm)

İŞTE SİYAD ADAYLARI

EN İYİ SENARYO
Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan (Ahlat Ağacı)
Emre Erdoğdu (Kar)
Tolga Karaçelik (Kelebekler)
Banu Sıvacı (Güvercin)
Ümit Ünal (Sofra Sırları)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Ayça Bingöl (Müslüm)
Hazar Ergüçlü (Ahlat Ağacı)
Gülçin Kültür Şahin (Kelebekler)
Ayşenil Şamlıoğlu
(Son Çıkış)
Bennu Yıldırımlar (Ahlat Ağacı)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
Serkan Güler (Şampiyon)
Krum Rodriguez (Anons)
Andreas Sinanos (Yol Kenarı)
Gökhan Tiryaki (Ahlat Ağacı)
Arda Yıldıran (Güvercin)

EN İYİ KURGU
Ali Aga
(Yol Kenarı)
Ayris Alptekin (Kar)
Nuri Bilge Ceylan
(Ahlat Ağacı)
Çiçek Kahraman (Anons)
Evren Luş
(Son Çıkış)

EN İYİ YÖNETMEN
Nuri Bilge
Ceylan (Ahlat Ağacı)
Mahmut Fazıl
Coşkun (Anons)
Emre Erdoğdu (Kar)
Tolga Karaçelik (Kelebekler)
Banu Sıvacı (Güvercin)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Halil Babür (Kar)
Murat Cemcir
(Ahlat Ağacı)
Hakan Karsak (Kelebekler)
Şahin Kendirci (Müslüm)
Ahmet Mümtaz
Taylan (Daha)

EN İYİ MÜZİK
Canset Özge Can (Güvercin)
Barış Diri, Tamer Temel (Son Çıkış)
Okan Kaya (Anons)
Orkun Tunç (Arada)
Uygur Yiğit (Daha)

EN İYİ SANAT YÖNETMENİ
Meral Aktan
(Ahlat Ağacı)
Özkan Çimenli, Hakan Yarkın (Arif v 216)
Osman Özcan, László Rajk (Anons)
Tuğba Gül Poyraz (Güvercin)
Natali Yeres (Yol Kenarı)

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle