GeriKeyif İstanbul Komedi Festivali: Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Komedi Festivali: Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde…

İstanbul Komedi Festivali: Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde…

BKM’nin ev sahipliğinde ilki düzenlenen İstanbul Komedi Festivali ‘birlikte gülmeye’ davet ediyor bizi. Festivalin bir de sürprizi var: Yılmaz Erdoğan, 12 yıllık aradan sonra cebinde yeni kelimelerle sahalara dönüyor...

Birbirimize karşılıklı ‘umut’ telkinleri icat etmeye çalıştığımız günlerde yapılması tatlı bir şans: Geniş kitleleri güldürme konusunda pek zorlanmayan BKM, bu kez bir komedi festivaline bekliyor seyirciyi. İlk defa düzenlenen, uluslararası bir komedi festivali bu. “Söyleyin de beraber gülelim!” diyorlar- ki ekip bu sloganı hazırlarken tam olarak buna mı niyet etti bilmiyoruz ama ‘beraber gülmek’ uzun zamandır bu kadar mühim olmamıştı.

Peki neye mi güleceğiz? Önce, henüz duymamış olanlara müjdeleyelim, Yılmaz Erdoğan 12 senedir ara verdiği sahneye bu festival vesilesiyle dönüyor. ‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’tan beri onu sahneye en yakın gördüğümüz yer, sahnedeki ‘öğrencilerini’ yorumladığı, ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın seyirci koltuğuydu. Bir süredir şehir yaşamını geride bırakıp Köyceğiz’e yerleşmişti, şimdi doğayla iç içe yeni hayatını ‘Münaşaka’ adlı tek kişilik gösterisinde izleyiciyle paylaşacak.

HAFTA SONU BERABER GÜLELİM

İstanbul Komedi Festivali: Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde…

Açılışını hafta içi Demet Akbağ’ın ‘Bir Demet Muhabbet’ adlı performansıyla yapan festivalde 15 Kasım’dan beri mizahçılar, karikatüristler ve dünyadan komedyenler sahne alıyor. Cumartesi günkü programıysa 15.00’te Uniq İstanbul’da ‘Canlı çizgi film’ lakaplı Ennio Marchetto açıyor.

Karikatürist Serkan Altuniğne, ‘Sevdiğim Şeyler Karikatür ve Senaryo’ adlı atölyesiyle aynı gün 17.00’de BKM Mutfak’ta mizah meraklılarıyla buluşacak, karikatürün inceliklerini anlatıp seyircilerle interaktif senaryo yazacak.

Yeni nesil stand up’çılardan Hayrettin 20.30’da, şarkıları kadar sohbetiyle de kan kaynatma ustası Suzan Kardeş ise ‘Deli Cesareti’ adlı gösterisiyle 22.00’de BKM Mutfak’ta sahne alacak. 

Genç solukların mizah anlayışıyla tanışmak isteyenler için adres ‘Sahne Beşiktaş’, cumartesi saat 20.30: “Tiyatro sporu performansları yapan, BKM Mutfak Doğaçlama Tiyatro Ligi” seçmelerinden çıkmış takımlar yarışacak.

Festival pazar günü Uniq İstanbul’da 13.00’te çizer Feyzi Özşahin’in ‘Süper Penguen Çizim Atölyesi’ ile başlıyor. Yılmaz Erdoğan’ın ‘Münaşaka’sı ise aynı mekânda, 20.30’da seyirciyle buluşacak.

BKM Mutfak ise 18.00’de Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu ile imzalı söyleşiye, 20.30’da ise dört tiyatro ekibinin skeçlerini İngilizce sahneledikleri ‘Sketch Comedy Show’a sahne olacak.

Herkese iyi gülmeler!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle