GeriKeyif İstanbul’da opera zamanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da opera zamanı

İstanbul’da opera zamanı
refid:26499625 ilişkili resim dosyası

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün bu yıl 5’incisini düzenlediği Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 3 ve 17 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bu yıl 5’inci kez düzenlenecek Uluslararası İstanbul Opera Festivali, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 3 ve 17 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. DenizBank’ın katkılarıyla organize edilen festival, beşinci yılında da yerli ve yabancı topluluk ile sanatçıların yer aldığı bir programla İstanbullu sanatseverlerin karşısına çıkacak. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, G.Verdi’nin 3 Haziran Salı akşamı Zorlu Center PSM’de gösterilecek ünlü opera eseri ‘Attila’ ile seyirciyi selamlayacak. Ünlü rejisör Andrejs Zagars’ın Ankara Devlet Opera ve Balesi için sahneye koyduğu eserde, Attila’nın, Roma’yı işgali sırasında kendisine esir düşen Odabella’ya olan aşkı ve Odabella’nın intikam planları anlatılıyor. Festival kapsamında G. Rossini’nin ‘II. Mehmet’ operası, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara’nın farklı yorumu ve ‘Fatih Sultan Mehmet’ adıyla, 6 Haziran Cuma akşamı Zorlu Center PSM’de sahnelenecek.

Kapanış Dmitri Hvorostovsky’den

9 ve 10 Haziran akşamları İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde, Samsun Devlet Opera ve Balesi yapımı, W.A. Mozart’ın ünlü eseri ‘Saraydan Kız Kaçırma’ operası izleyiciyle buluşacak. 13 Haziran’da Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından, Bakırköy Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde Kazak besteci Mukan Tulebayev’in ‘Birjan ve Sara’ operası, 14 ve 15 Haziran’da C.W.Gluck’un ‘Beklenmedik Karşılaşma’ operası Salzburg Devlet Operası tarafından iki temsil ile Kadıköy Süreyya Operası’nda seyirci karşısında çıkacak. 15 ve 16 Haziran’da Mersin Devlet Opera ve Balesi yapımı ‘Lüküs Hayat’ opereti, Bakırköy Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde sunulacak. Festival, 17 Haziran Salı akşamı Zorlu Center PSM’de düzenlenecek kapanış gecesindeki Gala Konser’de ünlü bariton Dmitri Hvorostovsky’yi İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle