Keyif Harper Lee'den 55 yıl sonra ikinci roman
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harper Lee'den 55 yıl sonra ikinci roman

Harper Lee'den 55 yıl sonra ikinci roman

Yayımlanan tek romanı ‘Bülbülü Öldürmek’ ile aldığı Pulitzer Ödülü hâlâ tartışılan Amerikalı yazar Harper Lee’nin 55 yıl aradan sonra tamamlanan yeni romanı ‘Go Set A Watchman’ (Git Bir Bekçi Dik) bugün raflardaki yerini aldı.

Amerikan edebiyatının divası kabul edilen 89 yaşındaki Harper Lee’nin ünlü kitabı ‘Bülbülü Öldürmek’in devam romanı olan kitabın ortaya çıkması heyecanla karşılanmış, edebiyat çevreleri tarafından yıllardır yayımlanması beklenmişti. Harper Lee’nin kitabı 1950’lerin ortalarında yazdığı ancak yayıncısının tavsiyesi üzerine bir kenarda bıraktığı biliniyor. Kitap daha yayımlanmadan 2015’in yayıncılık olayı olarak niteleniyor.

Roman, ‘Bülbülü Öldürmek’ romanının baş kahramanı Scout Finch’in yetişkinlik yıllarını konu alıyor. 1950’lerin ortalarında ABD’nin güneyindeki hayali Maycomb kasabasında geçen romanda, Scout’un babası avukat Atticus Finch’i ziyaret etmek üzere New York’tan dönüşü anlatılıyor.

Harper Lee, “Kitabın gayet iyi yazılmış olduğunu gördüm. Onca yıl sonra şimdi yayımlanacak olması benim için hem şaşırtıcı hem de onur verici” dedi.

Harper Leeden 55 yıl sonra ikinci roman


Yorumları Göster
Yorumları Gizle