GeriKeyif Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor, kitabıyla adını duyuran Dicle Keskinoğlu, yeni romanında bu kez bir genç kızın isyan ve arayışlarını anlatıyor.

Kahramanımız Zeynep 21 yaşındadır. Ne olmak istediğine karar vermesi gereken bir yaşta, çekirdek ailesinde göremediği güven ve aidiyet hissini bulabilme ümidinin peşinde, henüz kim olduğundan bihaberdir. Zeki ve erdemli bir genç olmasına rağmen, vizyonunu daraltan “aynı”lıkların gölgesindeki hayatından uzaklaşmak istemez.

Zeynep, yanlış arkadaşlık ilişkilerinden yara alır. Bu süreçte olaylar üst üste geldiği için okulunu bırakmaya karar verir. Psikoloğu, bir nevi reçete niyetine, hayatına “taze başlangıç”ların girmesine izin vermesini, farkılılıklardan korkmamasını öğütlemiştir. Ancak bu “taze” başlangıçlar pek de planladığı gibi olmayacak, Zeynep yepyeni bir camiada dostluğun ve sevginin gücünü öğrenecektir.

Kimliğini bulamayan, yolunu kaybeden, hayattan soğuyan bir genç bir kızın, yaşlılarla kurduğu dostluğun, yer yer esprili, yer yer duygusal bir biçimde anlatıldığı Taze Başlangıç, bu yılın en samimi ve duygusal kitaplarından biri olmaya aday.

DİCLE KESKİNOĞLU KİMDİR?

Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

18 Haziran 1986 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve lise eğitimini İzmir Özel Türk Lisesinde tamamladı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünde lisans, Ege Üniversitesi Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Tarihi Bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. 2009-2018 yılları arasında Habertürk Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Aralarında Anne ve Bebek dergisinin de bulunduğu pek çok ulusal yayında yazıları yayınlandı.

2014 yılında kendi annelik serüvenini mizahi bir dille anlattığı, 18 baskıya ulaşan Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor adlı kitabı yayımlandı. 2016 yılında Bebek Olmaya Karar Verdim, Ben Büyüyünce Âşık Olacağım, Yağmurun da Tadı Var, Köfte Parmak ve En Sevdiğim Renk adlı resimli çocuk hikâyeleri yayımlandı. Ben Büyüyünce Âşık Olacağım, yazarın kendisi tarafından bir çocuk oyunu haline getirilip, Haldun Dormen’in kurucusu olduğu İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Yazarın Dünya, Biricik ve Fevzi adında üç çocuğu bulunmaktadır.

 

Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu Ne

Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu NeOp. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu cevapladı; Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler nedir?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle