GeriKeyif Eurovision’da sıramızı savdık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eurovision’da sıramızı savdık

Eurovision’da sıramızı savdık

Emre Saygı'nın sunduğu 'Hadi Be' programına Türk Rock müziğinin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat konuk oldu. Grup üyeleri Kenan Vural, Serkan Özgen, Kutlu Özmakinacı, Uğur Onatkut ve Deniz Alemdar merak edilenleri anlattı.

Müzik zevklerimiz farklı

Serkan Özgen, grup üyelerinin müzik zevklerinin aynı olmadığını söyledi: “Bizim müzik zevklerimiz farklıdır. Yine rock tandanslı ama farklı müziklerden hoşlanıyoruz. Temelde, türünün iyisini dinliyor bu grup, ne olduğu önemli değil.”

Rock’ın da iyisi-kötüsü var

Kenan Vural, kimleri dinledikleri sorusunu şöyle yanıtladı: “Bir müzik, sadece ona adını veren tanımdan dolayı iyi ya da kötü olamaz. Pop müziğin de iyisi vardır kötüsü vardır, rock’n roll müziğinin de iyisi vardır kötüsü vardır, cazın da vardır. Önemli olan, bu türler içinde nitelikli olanları ayrıt edebilmek. Biz de kendi estetik değerlerimiz doğrultusunda nitelikli müziği niteliksiz olandan ayırabilecek akıldayız. Dolayısıyla iyi şeyler dinliyoruz.”

Walkman hayatımı kurtardı

Serkan Özgen, hayatının dönüm noktasını anlatırken wlkman’in yaşamını değiştirdiğini söyledi: “Ben müziği hep çok sevdim. Hep müzik dinleyerek uyudum, hayal kurmama müzik yardımcı oldu. Mesela walkman benim hayatımı kurtardı. Benim için gelmiş geçmiş en güzel icatlardan biriydi. Yanında müzik taşımanı sağlayan ilk alet walkman’di. Mucizevi bir şeydi o dönem için.” Kutlu Özmakinacı da “Müziğin taşınabilmesi devrimdir gerçekten” yorumunu yaptı.

Eurovision’da sıramızı savdık

Bir gruba iki kel fazla!

Kutlu Özmakinacı, Instagram’da paylaştığı şapkalı fotoğrafı ekrana getirilip neden hep bere ya da şapka taktığı sorulunca şöyle dedi: “Serkan dedi ki; ‘Senin de kafa açık, Kenan’ın da kafa açık. Bir gruba iki tane kel fazla. Seni örtelim.’ Ve o şapkayı gidip bir öğrencisinden zorla alıp bana verdi. Hiç saç ektirmeyi düşünmedim. Ben düşünmüyorum da, bunun lafı geçtiğinde de dünyada sanki saç ektirmemesi gereken bir tek benmişim gibi herkes ‘Asla ektirme’ diyor. Çünkü ben böyle çok karizmatikmişim.”

Onlarla aynı sahneyi paylaşmak isterdik

“Kiminle aynı sahneyi paylaşmak isterdiniz?” sorusuna Kutlu Özmakinacı “Âşık Veysel ve Zeki Müren”, Serkan Özgen “The Beatles’ın herhangi bir üyesi”, Kenan Vural “Ayten Alpman ve Müslüm Gürses”, Uğur Onatkut “Barış Manço” ve Deniz Alemdar da “Frank Zappa” yanıtlarını verdi.

Eurovision’da sıramızı savdık

“Eurovision’a yeniden gider misiniz?” sorusuna Kutlu Özmakinacı “Biz sıramızı savdık. Başka bir arkadaş ya da ekip temsil ederse daha doğru olur” yanıtını verdi. Uğur Onatkut da “Olmaz o iş, net!” dedi.

Bodrum’a yerleştim, dağ başında yaşıyorum

Kenan Vural, Bodrum’a yerleştiğini açıkladı: “Ben artık İstanbul’da yaşamıyorum. Güneyde; Bodrum’da bir köyde, dağ başında bir yerde yaşıyorum. Bir bahçem var, onunla ilgileniyorum. Birazcık da zor bir arazi, gerçekten büyük çaba gerektiriyor. Ben tabii ki şehir insanıyım. 365 gün buradan uzak yaşamayı hiç düşünmedim. Ama zamanımın büyük kısmını daha rahat edebileceğim, daha nefes alabileceğim, daha sağlıklı şartlarda yaşayabileceğim bir yerde geçirmek istedim. Tabii ki kolay olmadı hayatımı değiştirmek. Mesela çok sık konserlerimiz oluyor, ben de kaplumbağa gibi bir tane sırt çantası içinde yaşıyorum. Yine de hiç yakınmıyorum. Çünkü oradaki hayat kalitem, yediğim içtiğim, hayat akışım, teneffüs ettiğim oksijen daha iyi. Biliyorsunuz müzisyenler geç yatarlar, geç kalkarlar. Ben oraya yerleştiğimden beri sabahları en geç 6.30-7.00 gibi uyanıyorum. Ve gerçekten uykumu almış, sağlıklı bir insan olarak kalkıyorum. Bir solist olarak benim sağlığım çok önemli.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle