GeriKeyif Eşcinsel Erkekler Korosuilk kez Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşcinsel Erkekler Korosuilk kez Türkiye'de

Eşcinsel Erkekler Korosuilk kez Türkiye'de
refid:28532728 ilişkili resim dosyası

Dünyaca ünlü Boston Gay Men’s Chorus, haziran ayında Türkiye’ye geliyor. Yalnızca eşcinsel erkeklerden oluşan koro, ilk kez Müslüman bir ülkede konser verecek.

İSTANBUL, haziran ayında ilginç bir konsere ev sahipliği yapacak. Sadece eşcinsel erkeklerden oluşan dünyaca ünlü Boston Gay Men’s Chorus (Boston Eşcinsel Erkekler Korosu), 110 kişilik ekibiyle 27 Haziran günü Zorlu Center’da izleyiciyle buluşacak.

GELİRİ DERNEKLERE

Eşcinsel Erkekler Korosuilk kez Türkiyede

Boston Gay Men’s Chorus, 1982’de 175 kişi ile kurulmuştu.

Farklı cinsel kimlikler üzerindeki algıların, klasik müzikten popüler müziğe geniş bir yelpazede, hep beraber şarkılar söylenerek pozitif ve olumlu yönde değişmesine yardımcı olacağına inanan topluluk, aynı zamanda konserlerinden toplanan gelirleri çeşitli derneklere de bağış olarak dağıtıyor. Konser öncesinde sorularımızı yanıtlayan grubun müzik direktörü Reuben Reynolds, şunları söyledi: “Bu hem Türkiye’ye hem de Müslüman bir ülkeye yaptığımız ilk tur olacak. Bu tura çok önem veriyoruz, çünkü biz burada Ortadoğu’da olanlardan çok uzaktayız. Dünyayı tanımanın ve olan biteni öğrenmenin aramızdaki bariyerleri ortadan kaldıracağını düşünüyoruz.”

GAY OLUN DEMİYORUZ

Eşcinsel Erkekler Korosuilk kez Türkiyede
MÜZİK direktörü Reuben Reynolds, “Dünyanın bu coğrafyasında homoseksüellik çok kabul edilen bir durum değil. Kaygılanmıyor musunuz?” sorusu üzerine şu yanıtı verdi: “Hayır, hiç kaygı duymuyoruz. Siz de duymayın. Bizler gay’iz, ama bu tercihimiz hayatımızın odak noktasını oluşturmuyor. Biz bu tur aracılığıyla gay’liği tanıtmayı amaçlamıyoruz. Sadece müziğimizi tanıtmak ve insanları eğlendirmek amacıyla geliyoruz. Kimseye ‘Gay olun’ yaklaşımı içinde değiliz, çünkü biz kimseye ne olması ne olmaması gerektiğini söyleyemeyiz. Amacımız müzik yapmak ve orada nasıl yaşadığınızı görmek. Gay’liği değil, müziğimizi tanıtmaya, yaşamınızı görmeye geliyoruz.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle