Keyif Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. İstanbul Uluslar arası Uçurtma Festivali’ne sayılı günler kaldı. 20-21 Mayıs tarihleri arasında Maltepe Sahili’nde düzenlenecek olan festivalde gökyüzü, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birbirinden ilginç ve görkemli uçurtmalarla renklenecek.

İstanbul bu yıl dünyanın en büyük ve önemli uçurtma etkinliklerinden birine ev sahipliği yapacak. Maltepe Sahili’nde 20-21 Mayıs günlerinde düzenlenecek olan 5.Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali, dünyanın 14 ülkesinden gelecek olan uçurtma otoritelerini ve meraklılarını İstanbul’da buluşturacak.

Farklı ülkelerin, uçurtma federasyonu, uçurtma derneği, uçurtma kulübü ve uçurtma müzesi yetkililerinden oluşan uçurtma takımları festivale ayrı bir renk katacak.

Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

ÇOK İLGİNÇ UÇURTMALAR KATILACAK

Festivali, ülkemizdeki diğer uçurtma etkinliklerinden ayıran en önemli fark ise katılacak uçurtmalar. Almanya, ABD, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Kamboçya, Malezya, Polonya, Srilanka, Tayland, Vietnam, Yeni Zelanda, Kolombiya ve uçurtmanın doğduğu ülke olarak kabul edilen Çin’den gelecek olan uçurtma tutkunları, kendi ülkelerinin kültürlerini yansıtan farklı boy ve şekillerdeki ilginç uçurtmalarını festivalde görücüye çıkaracak.

Ejderha uçurtmalardan, ahtapot uçurtmalara, gemi şeklinde yapılmış uçurtmalardan, kamıştan imal edilmiş uçurtmalara kadar pek çok çeşit uçurtma, festival boyunca İstanbul semalarında boy gösterecek.

Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

“MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK OLACAK”

5. İstanbul uluslar arası uçurtma festival komitesi başkanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 5. İstanbul uluslar arası uçurtma festivaline biz de dernek olarak teknik destek veriyoruz, yıllar içinde biriktirdiğimiz ve farklı ülkelerden yüzlerce uçurtmacı dostlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, İstanbul’daki bu festivale 6 kıta’dan 14 ülke ve 50’ye yakın uçurtmacının katılımını sağladık.

Hala festivalimize katılmak için görüştüğümüz ülkeler ve uçurtmacılar var. Bu festivalin olabildiğince görkemli geçmesi ve sadece ülkemizde değil, uluslar arası görsel ve yazılı medyada haber olması içinde ayrıca çalışıyoruz,şimdiden 10 ülkeden fazla mecrada haber olduk, bu haberler İstanbul’umuzun,ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacaktır kanaatindeyiz.

Herkesin ajandasındaki 20-21 Mayıs 2017’yi işaretlemesi ve o gün bu unutulmaz festivale kaçırmamalarını tavsiye ediyorum”

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle