GeriKeyif Çukurova’da kitap zamanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çukurova’da kitap zamanı

Çukurova’da kitap zamanı
refid:27953774 ilişkili resim dosyası

Bugün ziyarete açılacak Çukurova Kitap Fuarı’nın basın toplantısında konuşan TÜYAP Kültür ve Sanat Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, “Türkiye’de kitap okunmuyor” iddiasını değerlendirdi.

Adana’da düzenlenen 7 kitap fuarına 951 bin okurun katıldığını hatırlatarak; “Toplam 1732 yayınevi ve 6 bin civarında kitabevi bulunan Türkiye’de 7 yaş üstünü gözetince kişi başına 7.6 kitap düşüyor. Satılan kitap bandrollerinden, 60 sayfanın altındaki kitaplara bandrol zorunluluğu olmadığından bu rakamlar ortaya konuyor. Geçen yıl yayınlanan 44 bin kitap çeşidine göre Türkiye, Avrupa’da 2 ve 3’üncü sırada. Bu iyi bir rakam” dedi. Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yönelik düzenlenen kanlı saldırıyı da kınayan Kavukçuoğlu, “Fuara katılacak karikatürcüler bu saldırıyla ilgili özel etkinlikler yapacaklar” diye konuştu.

250 YAYINEVİ KATILACAK

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen Çukurova Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde bugün açılıyor. 250 yayınevinin katılacağı fuarda aralarında Gülten Dayıoğlu, Doğan Hızlan, Aydın Çubukçu, Can Dündar, Ataol Behramoğlu, Doğan Cüceloğlu ve İhsan Eliaçık’ın bulunduğu 300 yazar, çizer ve şair okurla buluşacak. Geçen sene İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı olan Atilla Dorsay hakkında 'Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay' sergisinin düzenleneceği fuara öğrenciler ücretsiz olarak taşınacak. 6 gün boyunca 60 söyleşi, şiir dinletisi, panel ve konferansın düzenleneceği yeni yılın bu ilk kitap fuarı, 18 Ocak’a dek ziyarete açık kalacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle