GeriKeyif “Cin-i Ayet” cuma günü vizyonda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Cin-i Ayet” cuma günü vizyonda

“Cin-i Ayet” cuma günü vizyonda

Korku aksiyon türünde iddialı bir yapım olarak seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanan Cin-i Ayet, işleniş biçimi, senaryosu ve oyuncu kadrosuyla alışılagelmiş Türk korku filmlerinden farklı bir yapım olma iddiasında. Film, cuma günü sinemaseverlerle buluşacak.

Cin-i Ayet korku aksiyon türünde iddialı bir yapım olarak seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşleniş biçimi, senaryosu ve oyuncu kadrosuyla alışılagelmiş Türk korku filmlerinden farklı bir yapım olma iddiasında olan film oyuncusundan yapımcısına birçok önemli ismi bir araya getirdi.

Filmin yapımcılığını geçen yıl Felak adlı korku filmine de imza atan SineLama Film üstleniyor. ‘’Cin-i Ayet’’ filminin yönetmen koltuğunda Uğur Akünlü oturuyor. Senaryosunu Taylan Işıklar’ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Kemal Uçar, Fulden Akyürek, Arda Esen, Toygun Ateş, Cahit Kaşıkçılar, Gamze Gözalan gibi usta isimlerin yanı sıra birçok yardımcı oyuncu bulunuyor. Bir Film’in dağıtımını yapacağı film 1 Haziran 2018’den itibaren sinemalarda olacak.

“Cin-i Ayet” cuma günü vizyonda

Filmin konusu ise şöyle; Salih (Kemal Uçar) yalnız yaşayan, hayatını cinlerle mücadeleye adamış bir adamdır. Henüz küçük bir çocukken annesine musallat olan ve ailesini katleden ifritten intikam almak için elinden gelen her şeyi yapan Salih, kendisini, kurallarını İfrit ordusunun padişahı Se'nik'in belirlediği bir lanetin içinde bulur. Salih, bir yandan ailesinin intikamını almak isterken, o zamana kadar varlığından haberdar olmadığı kardeşi Serpil'i de bu lanetten korumak zorundadır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle