GeriKeyif Buika'dan senfonik konser
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buika'dan senfonik konser

Buika'dan senfonik konser
refid:29825438 ilişkili resim dosyası

“Buika’nın sesi denizin sesine karışacak, Turgutreis’teki müzik rüzgârı tüm Bodrum’u etkisi altına alacak…”

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin 11’incisi önceki akşam başladı. Sanatsal programlama ve planlaması Pozitif Live tarafından üstlenilen festival 19 Ağustos’a kadar devam edecek.

Benzersiz sesi ve duygu yüklü şarkı sözleriyle cazdan flamenkoya kadar farklı türleri birleştirerek dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika, bu defa sesi ile Bodrum’u etkisi altına alacak. Müzik eleştirmenlerinin Nina Simone, Chavela Vargas, Cesarea Evora gibi isimlerle karşılaştırdığı, NPR’nin ‘özgürlüğün sesi’ diyerek tüm zamanların en iyi 50 vokalisti arasında gösterdiği Buika, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında 18 Ağustos Salı akşamı senfonik bir konserle müzikseverlerle buluşacak.

Toni Cuenca yönetiminde, dünyanın en köklü orkestralarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla beraber gerçekleşecek konserde Buika, dinleyicileri kalplerinden vuran sesiyle en güzel şarkılarını seslendirecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle