GeriKeyif 'Bugüne kadarki en kötü Hande Yener şarkısı'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Bugüne kadarki en kötü Hande Yener şarkısı'

'Bugüne kadarki en kötü Hande Yener şarkısı'
refid:29630766 ilişkili resim dosyası

‘Kışkışşş’, Hande Yener’in bugüne kadar yaptığı en kötü şarkı denebilir. Hem melodisi basit ve yavan hem düzenlemesi oldukça başarısız.

Kitap mı, dergi mi ne okuyan bir delikanlının görüntüsü ile açılıyor Hande Yener’in son şarkısı ‘Kışkışşş’. Tam önündeki kahveden bir yudum alacakken bir de ne görsün, hemen karşısındaki yatta bir kadın, durduk yerde direklerden birine yaslanmış, seksi hareketler çekmekte. Dürbününe sarılıyor derhal. Böyleymiş demek ki çocuğun oralarda. Dürbün hazır, her an birilerini gözetlemek mümkünmüş.

Derken siyah mayolu genç kadın, fazlasıyla cilveli yürümeye başlıyor kumların üzerinde. Şarkı da söyleyerek tabii: “Bana karşı aklı düğümlü, ben bile unuturken dünümü, ne işin var senin oralarda, bulamadın bir dengini, yönünü...” Aaa... Meğer Hande Yener değil miymiş? Dengini/önünü bulamayan dürbünlü çocuk mu, bir başkası mı, bilinmez ama Handemizde sayıp-dökme 10 üzerinden 10: “Bana karşı aklı düğümlü, belli ki kronik bu durumu, biriktirdi beni biriktirdi, kutlarım koleksiyonunu.”

Böyle diyor. “Beni biriktirdi” de diyor, “Koleksiyon” da diyor. Meğer buralar yani mekân, Yener ve şarkıyı yazan Berksan’ın birlikte işlettikleri Bodrum’daki Sebastian Beach değil miymiş? Tablomuzun adı da hem ziyaret hem ticaret.

KIŞ KIŞ CİNLER KIŞ KIŞ

90’lı yılların (Yonca Evcimik, Aşkın Nur Yengi, Asya, İzel gibi) kadın yıldızlarının inişe geçtiği 2000’lerin başlarında müzik piyasasına (‘Yalanın Batsın’ adlı şarkı ile) fiyakalı bir giriş yapan ve ardından da ‘Kırmızı’ ve ‘Acele Etme’ gibi Altan Çetin şarkılarıyla tepeye kurulan Yener, tam da ününün doruğundayken elektronik müziğin peşine düşmüş ve koca bir kariyeri yerle bir etmişti.

O günlerden beri gelemedi kendine. Sinan Akçıl’a güvendi önce. Başka şeyler, başka isimler denedikten sonra Altan Çetin ile (ki gayet güzel şarkılar çıktı bu ikinci karşılaşmadan ama yetmedi) yan yana düştü yeniden.

Kaç zamandır da Berksan ile kol kola. Aynı firmaya bağlı olmalarının getirdiği rahatlık ile söylüyor, kaydediyorlar.

Bugüne kadarki en kötü Hande Yener şarkısı


Bu ikilinin yeni şarkısı ‘Kışkışşş’. Hande Yener’in bugüne kadar yaptığı en kötü şarkı denebilir. Hem melodisi basit ve yavan hem düzenlemesi oldukça başarısız. Üstelik sözleri de anlam karmaşası.
Bu sözler, Yener’in ağzından tamamıyla tuhaflaşmış, karışmış bir halde çıkıyor. Yener’in ya nefesi yetmedi ya da vokal kayıtları yapılırken gününde değildi.

Klibe dönelim. Yönetmen Gülşen Aybaba, belki bilerek belki bilmeyerek şarkıdaki karışıklığı, karmakarışık bir montaj üzerinden aktarmış. Hande“Kış kış cinler” derken dürbünlü şaşkın (belki biraz telaşlı) ayağa fırlıyor, sonra tekrar cinler, tekrar kışkışlamalar. Neuzubillah!

Popüler müziğimizde kötü şarkı çoktur, kışkışlamakla bitmeyecek kadar çoktur. ‘Kışkışşş’ da bu listeye yeni bir katkı olabilir.

Bugüne kadarki en kötü Hande Yener şarkısı

HAZİNE DEĞERİNDE

Ege’ye Kalan/, Karma, Kalan (Beş üzerinden beş yıldız)
‘Karadeniz’e Kalan’ ve ‘Aleviler’e Kalan’dan sonra, bir seri daha başlatıyor Kalan Müzik, ‘Ege’ye Kalan’. Bu firma her yaptığını mükemmel yapanlardandır, tamamıyla eksiksiz yapanlardan. Hem içerik hem de kapak tasarımı ve bilgilerinin mükemmel olduğu ‘Ege…’ albümünde, Necati Cumalı tarafından ay büyürken uyuyamayan insanların toprakları olarak da tarif edilmiş bölgenin, her duygusunu ortaya döken şarkılar mevcut. Hazine değerinde.

EN GÜZEL TRIBUTE ALBÜMLERİ

1- Şarkılar Bir Oyundur, Bülent Ortaçgil
2- Dinle Sevgili Ülkem, Ahmet Kaya
3- Metin Altıok Şiirlerinden Şarkılar, Metin Altıok
4- Çeyrek, Ezginin Günlüğü
5- Peşk, Bro Omeri

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle