GeriKeyif Brezilya'da Türk Filmleri Festivali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brezilya'da Türk Filmleri Festivali

Brezilya'da Türk Filmleri Festivali

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde 25 Nisan'da kapılarını açan 2. Türk Filmleri Festivali ve "Göbeklitepe: Tarihin Sıfır Noktası" fotoğraf sergisi Brezilyalı tarih ve sanatseverlerin ilgi ve beğenisi ile karşılandı.

Sao Paulo Kültür ve Turizm Müşavirliği ile Brezilya Kültür Bakanlığının kuruluşu olan Cinemateca Brasileira'nın ortaklaşa düzenlediği festival yönetmenliğini Ömer Kavur'un yaptığı Anayurt Oteli filminin gösterimi ile başladı.

Cinemateca sinema salonunda gerçekleşen 2. Türk Filmleri Festivali'nde Türkiye'nin Sao Paulo Başkonsolosu Serkan Gedik ve Sao Paulo Kültür ve Turizm Müşaviri Ahmet Çanga açılış konuşması yaptı.

Film gösterimi sonrasında "Göbeklitepe, Tarihin Sıfır Noktası" fotoğraf sergisini gezen Bezilyalı sanatseverlere Türk yemeklerinin sunulduğu resepsiyon verildi.

5 Mayıs'a kadar devam edecek 2. Türk Filmleri Festivali'nde Küf, Daire, Sivas, Dolanma, Kuzu, Kalandar Soğuğu ve Sarıkamış Çocukları filmleri gösterilecek.

 

 

Etkili Anne Baba Olmanın Yolları

Etkili Anne Baba Olmanın YollarıLC Waikiki Aile Buluşmalarının on birincisi Adana’da yapıldı. “Etkili Anne-Baba Olmanın Yolları ” konusunun konuşulduğu söyleşide Hürriyet Gazetesi Aile-Çocuk Yazarı Ömür Kurt sordu, Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan ve ve LC Waikiki Moda Danışmanı Dr. Yeşim Bağrışen yanıtladı. Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide herkese imzalı ‘200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi’ ve 50 şanslı kişiye LC Waikiki’den hediye çeki armağan edildi. ‘Aile Buluşmaları’ devam ediyor. Bir sonraki durağımız Nevşehir olacak. Nisan’da buluşalım. #LCWAileBuluşmaları
Yorumları Göster
Yorumları Gizle