GeriKeyif Boğaziçililer konser sezonunu açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaziçililer konser sezonunu açtı

Boğaziçililer konser sezonunu açtı

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) bünyesindeki Caz Ensemble ve BÜMK Caz Korosu, Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde sezonun ilk konseri için perdelerini açtı. Konser caz müzikseverleri ve çok sesli müzik meraklılarını bir araya getirdi.

Etkinliği her biri farklı vokalist ve gruplar tarafından icra edilen 5 parçasıyla Caz Ensemble açtı. Caz müzik tutkunlarının tanımakta zorlanmayacağı Fly Me To The Moon, All of Me, Body and Soul, Autumn Leaves, Nature Boy&Summertime parçalarını seslendiren 5 grup daha sonra sahneyi BÜMK Caz Korosu’na bıraktı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Şef Gökçe Meriç yönetimindeki koro, sezon prömiyerini tanıdık ve yeni toplam 6 parçayla yaptı.

Sevilen çizgi dizi Pembe Panter’in tema müziğiyle açılışını yapan gruba ilk parçaları dahil toplam 3 parçada ünlü müzisyen Ege Ertuğrul eşlik etti. Ege Ertuğrul’un ilk notalarının ardından koro sırasıyla geçen senenin repertuvarında da bulunan Van Morrison’dan Moondance’i, Amerikalı pop şarkıcı Meghan Trainor’dan “All About That Bass’in aranjmanı eski şefleri Batınhan Altun’a bir yorumunu, Henry Mancini’nin Moon River’ını, ardından da sevilen şarkı Feeling Good’un solo eşlikli yorumunu seslendiridi. Konser, hareketli bir parça olan Blue Skies’la sona erdi.

Boğaziçililer konser sezonunu açtı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle