Keyif Anneler Günü etkinlikleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anneler Günü etkinlikleri

Anneler Günü etkinlikleri

Bu Pazar Anneler Günü! Mayıs ayının güzelliğiyle böylesine özel bir gün birleşince unutulmaz bir Anneler Günü yaşanabilir. Bu anlamlı günü sizler için verimli ve keyifli bir hale getirebilmek için hafta sonu etkinlikleri hazırladım. Anneler Günü kutlu olsun.

Pera Müzesi

Anneler Günü’nü “Annemle Kafa Kafayaetkinliği ile kutluyor. Anneler ve çocukların birlikte katıldıkları program, katılımcıları masallar aracılığıyla beynin gizemlerine doğru bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor. Bu yolculukta katılımcılar, bir yandan beynin farklı bölümlerini öğrenirken; farklı ülkeler, farklı masallar ve müzikler de onlara eşlik ediyor…. Eğlenceli bir konserle son bulan “Annemle Kafa Kafaya” programı, 14 Mayıs Pazar günü 4-6 yaş grubu için 12.30 - 14.30, 7-12 yaş grubu için 15.00 - 17.00 saatleri arasında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

İstanbul Modern’de annenizle sanat dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Anneler Günü’nde tüm kadın ziyaretçiler, İstanbul Limanı’na odaklanan ve kentin denizle ilişkisini mercek altına alan “LİMAN” sergisi için düzenlenen rehberli turdan ücretsiz faydalanıyor. Rehberli turda katılımcılar, 19. yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı inceleme fırsatı buluyor.

Ücretsiz rehberli turlar saat 15.00 de yapılıyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Bu anlamlı günde annelere verilecek en güzel hediye ‘sevgi’; müzede bir tohuma aktarılıyor. Çocuklar tohumun büyümesi için neler yapmaları gerektiğini öğrenme fırsatı yakalıyorlar.

Atölye eğitmeni Aslı Ersoy yürütücülüğünde edebiyat ile doğayı buluşuyorlar; çocuklar, Eric Carle'nin ''Minik Tohum'' adlı hikayesini dinleyecek. Ardından, Japonya'da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemi ''tohum bombası'' yapımını deneyimleyecekler. Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum bombalarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölye, çocuklara, anneleri ile eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazandırmayı amaçlıyor..

Atölyeye katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmak gerekli…

Atölye Saat 11:00  de 5-7 yaş çocuklar ve aileleri

Ücret:  35 TL.'dir.(Müze giriş ücreti dahildir.)

Semt gezileri…

Bir önerim de eski semt gezileri … Anneler günü güzel bir fırsat; Mayıs ayı, güneşin gezilerimize insaflı olduğu bir ay, bu tür geziler için hava şahane oluyor.

Kuzguncuk, Moda, Fener, Balat, Çukurcuma, Sultanahmet semtlerine yapılacak keyifli gezilerle şehir dışına çıkmışçasına bir gün yaşatabilirsiniz annelere…

Bu eski semtler, butik tasarım dükkanlarının çokça bulunduğu yerler…Annenin keyifle dolaştığı tezgahlar, O’na alınabilecek el yapımı minik bir hediyenin, pekala adresi olabilir…

Sakıp Sabancı Müzesi

 Anneler ve çocuklara müzeye ücretsiz giriş imkanı sunuyor, Anneler Günü için özel bir etkinlik yok müzede. Kalıcı koleksiyon ve son süreli sergisi olan Feyhaman Duran sergisi ziyaret edilebilir.

Fakat ondan bir gün önce yani Cumartesi günü Sakıp Sabancı Müzesi 15. Yılını kutluyor olacak. 13 Mayıs’ta SSM’de tüm gün konserler, çocuk atölyeleri, söyleşiler, yoga, sergi turları yani tüm gün etkinlikle dolu bir program yer buluyor olacak. SSM 15 yılda neler yaptıysa bir gün içerisinde ufak ufak tekrarlamak istiyor…

Tasarım Tom Tom Sokakta

 Kendine özgü dokusuyla sokağın enerjisinden ilham alan ve kültürle yoğrulan İstanbul’un en özel bölgelerinden  Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs tarihinde tasarımın zengin ve renkli dünyası ile yenileniyor olacak. 14 Mayıs Anneler Günü, etkinlik içinde ayrı bir öneme sahip olacak. Ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde farklı fikir ve yaratıcı hediye seçme olanağını yakalarken, bu özel günü de anneler ve çocuklarına özel workshop ve atölyeler ile renklendirebilecek.

Pırlangıç

Cumartesi saat 14.00 Cihangir Çocuk Atölyesi’nde Çocuk Şarkıları Konseri’ne katılabilirsiniz. Müzisyen Berrin Çopur konsere gitmek için çocuğunuzun büyümesini beklemeyin diyor ve sizleri ailece konsere bekliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle