GeriKeyif 4 Vokal’den yeni albüm, ilk klip: Ne Ağlarsın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 Vokal’den yeni albüm, ilk klip: Ne Ağlarsın

4 Vokal’den yeni albüm, ilk klip: Ne Ağlarsın

4 Vokal, ikinci albümü Başka'nın ilk klibini Aşık Daimi'nin ölümsüz eseri "Ne Ağlarsın"a çekti.

Yönetmenliğini Ufuk Yılmaz'ın üstlendiği video, 1970'lerden bu yana yaşadığımız en acı günlerin, toplumsal olayların kronolojik sıralamasını içerirken, 2017'nin daha mutlu günler getirmesini temenni ediyor. Sosyal medyada yayınlanan klip yoğun bir çaba ve işbirliği sonucunda ortaya çıktı.

4 Vokal’den yeni albüm, ilk klip: Ne Ağlarsın

Sibel Sezal, Elçin Dönmez, Barış Bahçeci ve Devrim Ünay'dan oluşan 4 Vokal, ikinci stüdyo albümü “Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları”nı 2017 Mart ayında piyasaya sürdü. Albümde beşi anonim olmak üzere 5/8’lik toplam 8 eser dinleyicilerle buluşuyor.

Tüm düzenlemelerin Haluk Polat'a ait olduğu albümün kayıtları, We Play stüdyolarında gerçekleştirildi ve albüm We Play etiketiyle piyasaya çıktı.

4 Vokal’den yeni albüm, ilk klip: Ne Ağlarsın

4 Vokal'e davulda Riccardo Marenghi, kontrbasta M. Alper Kılıç, vurmalı çalgılarda Yasin Kayırtar ve tuşlu çalgılarda Haluk Polat eşlik ediyor. Başka’nın son parçası Yemen Türküsü’nde ise çok sesli vokal topluluğu Ychorus’un eşliği yer alıyor.

4 Vokal, 2013 yılında çıkardığı ilk albümü Yolculuk’ta olduğu gibi, bu albümde de halk şarkılarının dokusunu bozmadan onları ‘başka’ bir bakış açısıyla yorumluyor; ezgiler ve sesler aracılığıyla kalbimizi titreten duyguları ve anlamları keşfe çağırıyor.

4 Vokal, Başka albümünde dinleyiciye müzikal anlatım yoluyla görsel bir imgelem sunmayı da amaçlıyor: Şarkıları dinlerken bir İncir Ağacı'nın altında kaybettiği sevgilisi için ağlayan o kadını, sevdiğinden göç sırasında ayrı düşmüş o adamı, Balkanların soğuk rüzgarıyla savrulmuş yaşamları, Karadeniz’in yeşil serin yaylalarını hem duyuyoruz hem de gözlerimizde canlandırıyoruz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle