GeriKeyif 29 Ekim'de çıkıyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

29 Ekim'de çıkıyor!

29 Ekim'de çıkıyor!

Ünlü karikatürist ve çizer Nuri Kurtcebe, Kuvayi Milliye destanından sonra bu kez de Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nu çizgileriyle ölümsüzleştiriyor. Kitap 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kitabevi raflarındaki yerini alacak.

Arka Kapaktan:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle, “geçmiş asırların gevşetici zihniyeti”nin etkisi altında perişanlaşmış, cepheden cepheye sürülmüş halkımızın büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyet’in, aradan sadece on yıl geçmişken katettiği mesafenin ve yürümekte olduğu çağdaş uygarlık yolunun en özlü biçimde ifade edildiği 10. Yıl Nutku, kuşkusuz Cumhuriyet tarihinin en değerli belgelerinden birisidir.

Atatürk’ün bu kısa söylevinde bile defalarca dile getirdiği; çağdaş uygarlığa, bilime ve güzel sanatlara bağlılık sözlerinin, Cumhuriyet’e, yaşamsal değerdeki laiklik ilkesine ve evrensel insanlık değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gereken günümüz koşullarında, halkımıza bir kere daha doğru yolu göstereceğini, özellikle geleceğin güvencesi olan çocuklarımıza ve gençlerimize ilham vereceğini düşünüyoruz.

Yaşasın Cumhuriyet!”

29 Ekimde çıkıyor

 

 

Cumhuriyetimizin kaçıncı yılı olduğunu sorduk, cevaplar şaşkına çevirdi...

 
Cumhuriyetimizin kaçıncı yılı olduğunu sorduk, cevaplar şaşkına çevirdi...29 Ekim Cumhuriyet bayramının yaklaştığı bu günlerde Sarı Mikrofon sokaktaki insana sordu : " Cumhuriyetimizin kaçıncı yılını kutlayacağız?"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle