GeriKeyif 2015 Türkiye'nin Astrolojik Rehberi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2015 Türkiye'nin Astrolojik Rehberi

2015 Türkiye'nin Astrolojik Rehberi
refid:27882801 ilişkili resim dosyası

Gökyüzü oldukça sert ve uyarıcı etkileri ile bizleri sınamakta. Dünya ülkelerine göre ülkemiz çok güçlü bir horoskopa sahip olmakla birlikte içinde geçeceğimiz süreç bir hayli zorlu olacak. Astrolog Şenay Devi Yangel, Türkiye’nin 2015 astroloji haritasını çıkardı. İşte Türkiye’yi 2015’te bekleyen astrolojik tahminler…

Büyük iyilik olarak adlandırılan Jüpiter’in Türkiye’nin 3.ncü evinde gerçekleşen transiti, ‘’3ncü Ev Eğitim, kültür, iletişim, bilim ve ülkenin komşularını temsil eder.’’ Yüksek mevkideki kamu görevlilerinin istifa edeceğine işaret etmekte. Ayrıca büyük iyilik Jüpiter bankaları ve finans kurumlarını temsil eder. Bu durumda hukuk ve adalet ile ilgili radikal değişimler ve genel hukuka aykırı uygulamalar la karşı karşıya kalınabilir ve adalet sistemini alt üst edecek düzeyde olaylar gün yüzüne çıkabilir.

Bununla birlikte Yıldızların öğretmeni Satürn’ün 6 ncı evde olması ‘’6ncı ev Çalışan sınıfları, halk sağlığını, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder.’’ Yaşanan zorluklara rağmen ülkemizin sıkıntıların üstesinden gelmesini sağlayacak enerjileri barındırmakta. 1 Ocaktan itibaren Haziran ayının 3 üne kadar Türkiye değişime olan arzu eksikliği ve muhafazakar duygulara rağmen problemlerini aşacak güçte olacak. 3 Ocak ve 17 Ocak arasında mücadele ve müdahale gerektiren siyasi gerginlikler ve ülkenin iç güvenliğini kapsayan dış saldırılar ve sınırlarımızı da ilgilendiren durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Gökyüzü 28 Nisana kadar olan zaman diliminde sivil kargaşa ve panik sebebi ile hükümetin sıkıntılı günler geçireceğine işaret etmekte. 22 Ocak ve 2 Şubat tarihleri arasında ise kadınlarla ilgili konular yasalar aynı zamanda trajediler ve ekonomi ön planda olacak ama ülkemiz için genel olarak daha iyi etkiler hakim olacak. Ancak 7 Şubat 12 Şubat arası hükümet dünya siyaseti ekonomi ve iç güvenliğimizle ilgili daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalacak.

2015 Türkiyenin Astrolojik Rehberi

12 Şubat ile başlayacak olan mars periyodu Türkiye’miz için çok zorlayıcı olacak. İç ve dış düşmanlarının saldırıları; 16 Şubat 22 Şubat arası ise halkın huzursuzluğunu endişeyi belirsizliği aynı zamanda da depremi tetikleyecek enerjileri barındırmakta. 22 şubattan sonra Şubat sonuna kadar; Ekonomi yeniden yapılanma döneminde olacak 7 Mart-27 Mart dönemi Türkiye'ye mali büyüme getirecek; bu da hükümet üzerindeki baskıyı biraz rahatlatacak.

27 Mart - 31 Mart, etnik köken ayrılıkları ve aşırı dinci grupların kendi içlerinde bölünmeleri ve diğer insanları ötekileştiren tutumları ile artan şiddet, kazalar suikastler ve hükümet problemleri ile geçecek. 20 Mart 2015 günü Kuzey yarım kürede gerçekleşecek yılın ilk Güneş Tutulması (Ekliptik) Türkiye’nin haritasında 3.evde olmakta ve 12.evde yerleşen natal Ay ile sert kare açı ortaya çıkmaktadır. Medya ile siyasetin savaşı büyük kaosa neden olabilir. ‘’3ncü ev medya, iletişim ve kültür alanlarını temsil eder.’’31 Mart - 21 Nisan minimal sorunları ile nispeten istikrarlı bir dönem olacak. Her burç için horoskopun hassas noktası 14 derece 59 dakikadır.

Türkiye’ nin haritasında Transit Rahu ve ketu sırası ile dördüncü ve onuncu evde olacak. ‘’Ülkeler astrolojisinde 4.Ev Toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder.’’ ‘’10.Ev Devletin başını, hükümeti, ulusal prestiji temsil eder.’’Bu etki de doğal afetleri (Deprem gibi) karasal trajedileri ve halkın huzursuzluğunu Nisan-Haziran aylarında özellikle haziran ayında ciddi şekilde etkileyecektir.Ketu’ nun onuncu evde olması hükümeti ilgilendiren skandallarla ilişkilidir. Özellikle Mayıs ayı sonlarına doğru hükümet ile ilgili skandallar ülke gündeminde çarpıcı bir şekilde yerini alabilir.

21 Nisan - 11 Ekim, 3 sistemde yaptığım analizler de Türkiye'de çok yıkıcı bir döneme işaret etmektedir. Reform çağrıları, sivil kargaşa ve dış tehlike bu dönemin gündemini oluşturacağa benziyor. Sivil kargaşaya bağlı ölüm tehlikeleri, hükümet, direnişçiler ve doğal afetler hep bu sürecin gündemini belirleyecek etkiler arasında.

2015 Türkiyenin Astrolojik Rehberi

21 Nisan ve 17 Mayıs; 31 Temmuz ve 10 Ağustos (Özellikle tehlikeli ve yıkıcı) Depremler ülkemizin iç bölgelerinde özellikle batıya yakın olabilir. Bursa Uşak Isparta hattı civarı özellikle bu anlamda hassasiyetin olduğu bölgeler arsında Maddi hasar oldukça büyük ama can kaybı biraz daha az olabilir. 1 Ekim ve 11 Ekim Ülke için iç açıcı değil. 11 Ekim 2015 ten 12 Mart 2016 ya kadar hükümet ve reform politikaları üzerine çalışma dönemi olacak. Mevcut hükümet iktidarda kalacak, ancak bazı yetkililer, bu dönemde istifa edecek. Ekonomiyi iyileştirmek ve finansal olarak iyileşme Ülkemizi aydınlığa çıkarabilir.

Özellikle Mart sonu ve 14 Mayıs arası Cumhurbaşkanı için protestolar ve sağlık problemleri açısından sıkıntılı olacak. Ekim ayı Cumhurbaşkanı için yeniden seçim talepleri ve onu görevden uzaklaştırma çabalarına sahne olacak. Bunlarda Cumhurbaşkanına karşı başarı elde edemeyecekler. 2 Kasımdan itibaren ise terörist grupların kendi aralarında çatışmaları özellikle Güney doğu da halkı korkutacak ve can güvenlikleri ile ilgili hassasiyetleri arttıracak etkilere sahip.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle