GeriKelebek Keşke büyük bir aşk yaşasam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keşke büyük bir aşk yaşasam

Keşke büyük bir aşk yaşasam
refid:14639525 ilişkili resim dosyası

“Hayat Rüya Gibi” adlı albümüyle nostalji turuna devam eden Göksel, aşksızlıktan dertli... 20’li yaşlarda aşk uğruna yaptığı çılgınlıkları anımsadıkça iç çeken şarkıcı, “Zamanla korumacı oluyorsunuz, bu yüzden de uzun zamandır büyük bir aşk yaşamadım. Keşke yaşasam ve yine eskisi gibi çılgınlıklar yapsam” diyor.

GÖKSEL FOTOĞRAFLARI

Eski şarkılardan oluşan bir albüm daha çıkardınız. Nostaljiye devam yani...

- Evet... Albümün bana hissettirdiği duygu; ağlarken gülmek gibi bir şey. ıçinde hem çok yoğun hüzün var, hem son derece neşeli şarkılar... Sanırım 70’li yılların neşesi var bu albümde.
  
Bu albümde en sevdiğiniz şarkı hangisi?

- “ıçime Sinmiyor”. Neden bilmiyorum ama bu şarkı annemi çok ağlattı. Benim de içimi sızlatıyor.  

Şarkıları seçerken nelere dikkat ettiniz?

- Öncelikle kendi sevdiğim şarkılar olmasına dikkat ediyorum. Sonra sözlerine ve benim kimliğimle örtüşüp örtüşmediğine bakıyorum. Bir şarkıyı ilk versiyonundan daha kötü hale getireceksem, albüme koymamın hiçbir manası yok. Onun için bana en çok yakışanı bulmaya çalışıyorum.

Yeni nesil bu şarkıların çoğunu bilmiyor, sizin sayenizdeöğreniyor, farkında mısınız?   

- Ben de o açıdan çok mutluyum. Üç jenerasyonun birlikte keyifle dinleyebileceği bir albüm oldu. Hepsi çok değerli şarkılar. Zaten bugüne uyarlamaya çalışmadık onları, orijinal hallerine yakın kullandık. Öte yandan kıyıda köşede kalmış, çok popüler olmamış değerli şarkıları da bulup albüme koydum. Mesela bir önceki albümümde olan “Mektubumu Buldun mu”... Bu albümde de “Kabahat Seni Sevende” ve “ıçime Sinmiyor” var. “ıçime Sinmiyor” Sezen Aksu hitleri arasında kaybolmuş, gölgede kalmış...

TEOMAN DA BİZİM ALAIN DELON’UMUZ

“Palavra” adlı şarkıda Teoman’la düet yaptınız. Bu fikir nasıl doğdu?


- Teoman ile çok ortak arkadaşımız var ve bu düet herkesin ortak fikri olarak doğdu. Yani kimse kimseye bir şey teklif etmedi. Zaten bu şarkı Teoman’dan daha fazla kimseye yakışmazdı. şarkının orijinalinde Alain Delon var. Teoman da bizim Alain Delon’umuz aslında...

Bu, “Mektubumu Buldun mu” adlı albümün devamı gibi oldu sanki... Siz ne dersiniz?

- Ben ikisine bir albüm gibi bakıyorum zaten... Aynı hikayenin ikinci bölümü gibi...

Yeni şarkıların olduğu albüm ne zaman çıkacak?

- Gelecek yıl bu vakitlerde benim şarkılarımı dinliyor olacaksınız. Parçalar neredeyse hazır ama başka şarkılar ekleme ihtimalim var. Çünkü zamanla insanın beğenisi değişiyor. Her ne kadar kimse bilmese de benim kafamda şarkılar eskiyor. Onları bir an önce dinleyiciyle buluşturmam gerekiyor.

TAHMİN EDEMEYECEĞİNİZ KADAR MÜKEMMELİYETÇİYİM

Arka arkaya iki nostalji albümü çıkardığınız için hayranlardan tepki geldi mi?


- Bir önceki albümde almadım. Onu bir ara albüm olarak düşündükleri için “Göksel neden böyle yaptı?” demedi kimse. Fakat bu albümü henüz dinlememiş olanlardan “ıkincisini mi yaptı, niye kendi şarkıları değil?” gibi yorumlar duyuyorum. Gerçi albümü dinlediklerinde niye yaptığımı anlayacaklardır.

Nostaljiyi çok seviyorsunuz galiba...

- O zamanların estetik anlayışı bugüne göre daha hoş... O zamanki kadınların kılığını, kıyafetini ve duruşunu çok beğeniyorum. Ayrıca mimariyi de güzel buluyorum. Albümlerin çıkmadan önce de bu durum böyleydi.

Dışarıdan son derece sakin biri gibi gözüküyorsunuz. Gerçekte de öyle misiniz?

- Yok bazen çok sinirli olabiliyorum. Her zaman öyle sakin değilimdir.

En çok ne sinirlendirir sizi?

- ışle ilgili bir şey ters gittiği zaman sinirlenirim. Çünkü tahmin edemeyeceğiniz kadar mükemmeliyetçi biriyim. Her şeyi en ince detayına kadar düşünürüm. En iyisini yapmak isterim. Ama eninde sonunda bir yerlerde bir hata çıkıyor. O zaman başkalarından çok kendime kızıyorum. Sanırım bu özelliğim işimde hep ileri gitmemi sağlıyor. Ama biraz yorucu...

Olumsuz eleştiri aldığınızda demoralize olur musunuz?

- Tabii üzülüyorum ama eskisine nazaran çok daha kolay atlatıyorum. ınsan tecrübe kazandıkça her türlü eleştiriye kulak asmamak gerektiğini anlıyor. ınsanların beğenileri değişiyor sonuçta... Ama sağlam eleştirilere kulak asıyorum ki bir yanlışım varsa düzelteyim.

AŞK UĞRUNA BEN DE ÇILGINLIK YAPTIM

Bu zamana kadar hiç aşk uğruna bir çılgınlık yaptınız mı?


- Tabii yapmışımdır, ama bunları söylemem. 20’li yaşlarında çılgınca şeyler yapabiliyor insan. Çünkü o dönemde daha büyük aşklar yaşayabiliyorsun, daha doğrusu kendini daha kolay kaptırıyorsun aşka. Sonrasında, edinilen tecrübeler yüzünden biraz daha korumacı oluyor insan. Bu yüzden uzun zamandır büyük bir aşk yaşamadım. Keşke yaşasam ve yine eskisi gibi çılgınlıklar yapsam.

Özel hayatınızla medyada yer almamaya çok özen gösteriyorsunuz, yanılıyor muyum?

- Hayatımı gösteri şeklinde yaşamıyorum. Magazinci arkadaşlar da biliyorlar ki ben o yolla ilerleyen bir şarkıcı değilim. Müziğimle varım. Sağ olsunlar, onlar da çok fazla kurcalamıyorlar. Zaten magazincilerin nerelerde olduğu belli. Ya oralara gitmiyorum ya da gittiğimde çok dikkatli oluyorum. Biraz da danışıklı dövüş gibi...

ESKİDEN SAFTIM ŞİMDİ GÜÇLÜ BİR KADINIM

13 yıldır bu piyasadasınız. Neler kattı bu 13 yıl size?


- Güzel şeyler kattı. Bir kere 13 yıl önce şimdikinden çok daha saftım. Zaman içinde daha güçlü bir kadın haline geldim.

Konserler ne zaman başlıyor?

- 7 Mayıs’ta (bugün) turne başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanını dolaşacağız. Daha çok Doğu Anadolu’da olacağız. Bu benim uzun zamandır yapmak istediğim şeydi. şehir meydanlarında halka açık konserler vereceğim için çok mutluyum.

  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle