GeriKelebek Keremcem destekli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keremcem destekli

Keremcem destekli
refid:9166469 ilişkili resim dosyası

Gökhan Türkmen, hit şarkısıyla aynı adı taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı.

"Büyük İnsan" adlı şarkı ile tıklanma rekoru kıran son internet şöhreti Gökhan Türkmen, hit şarkısıyla aynı adı taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı. Genç şarkıcı, en büyük desteği ilk klibinin yönetmenliğini de üstlenen Keremcem'den gördüğünü açıkladı: "Keremcem bana çok güveniyor, ben de bu güveni boşa çıkarmamaya çalışıyorum."

"Büyük İnsan" uzun zamandır internette dolaşıyor. Siz de 11 yıldır bu işin içindesiniz, hakkınızda da güzel yorumlar okuyorum. PR'ınızda bir problem mi var? Neden hâlâ yeterince ünlü değilsiniz?
Promosyonumuzun zayıf olduğuna inanmıyorum. Türkiye'de iyi yapılan veya iyi yapılmaya çalışılan işler biraz geç fark ediliyor diye düşünüyorum. Çok güzel tepkiler alıyorum şarkılar ve albümle ilgili. Ünlü olmak değil önemli olan zaten. Bu albümün ve bundan sora yapacağım albümlerin bir 10-15 yıl sonra da dinlenebilmesini istiyorum.

Uzun süre mekânlarda çaldıktan sonra albüm çıkarıp medyanın ilgisini beklemek nasıl bir psikoloji?
Bir emek var ortada ve siz bu emeğin en iyi şekilde size geri dönmesini bekliyosunuz. Tabi ki iyi eleştiren de olacak, kötü de. Bunlara karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Önemli olan uzun süre dinlenebilmesi parçaların, ben öyle olacağına inanıyorum; çünkü parçalar samimi. Ticari kaygı yok hiçbirinde.

Nedir "Büyük İnsan" şarkısının hikâyesi? Kim bu büyük insan?
Söz ve müziği kuzenim Serkan Söylemez'e ait. Çok yoğun yaşanmış bir aşkın ardından yazılmış bir parça bu. Biz Serkan'la birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Mesela "Dön" parçasını ben Bursa'dayken yazmıştım. Nakarata girerken sözlerde tıkandım, Serkan'ı arayıp yardım istedim. Ama şarkıyı dinleyen bunu bir kişinin yazdığını düşünür, öyle bir bütünlük var.

Nasıl biri Gökhan Türkmen? Nereli, neyi amaçlıyor, hedefi, idealleri ne?
Gökhan Türkmen yeri geldiğinde eğlenceli, yeri geldiğinde romantik biri. Uçlarda yaşamayı sevmeyen, aşırı titiz, müziğe aşık, fanatik ruhlu olmayan; hayatta hiçbir şeyin gerektiğinden fazla değeri hak etmediğini düşünen biri. Amacım ailemin ve dostlarımın benimle gurur duyması, müzik dünyasında kalıcı bir yer edinebilmek, herkesin beğeneceği, bıkıp usanmadan dinleyebileceği başucu şarkıları yapmak. Annem Erzincan, babam Rizeli. Ben doğma büyüme İstanbulluyum.

İNTERNETTE TIKLANMAK İÇİN BENİM ADIMI YAZIYORLAR

Öykü ve Berk kardeşler, Grup 84, İrem gibi şöhreti internetten yakalayanlar için ne düşünüyorsunuz? Kendinizi bu internet ünlüleri içinde nereye koyuyorsunuz?
Onlar da benim yaptığım gibi şarkılarını insanlara internetten sundular, beğenildi ve albüm yapıldı. Önemli olan başarıyı sürdürebilmek. Kendimi söylediğiniz kapsamda bir yere koymuyorum. Benim en büyük hayalim kalıcı olmak. Basamakları bir anda çıkıp, aynı hızda düşmek değil. İnternette şarkımı insanlara ilk sunduğum zaman bu kadar beğenileceğini bilmiyordum. Öyle ki internete şarkılarını yükleyip tıklanması için başlığına Gökhan Türkmen yazanlar var. Bunu da itiraf ediyorlar kayıtlarında.

Müzik eğitimi aldınız mı? Eğitiminiz ne?
Bir sene kadar şan eğitimi aldım. Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim bölümü mezunuyum. Şimdi Anadolu Üniversitesi İşletme okuyorum.

Amatör kayıtlarınızın daha iyi olduğunu düşünenler var...
Evet, öyle tepkiler geliyor. Tabi dört senedir internetten o halleri dinlendi. Şimdi farklı bir versiyon olunca biraz yadırganıyor. Ama ben yorumcuyum, dört sene önce söylediğim parçayı bugün aynı şekilde söyleyemem. O zaman kendimi yenilememiş olurum. "Büyük İnsan"ı da sahnede her gün farklı şekilde söylüyorum. Ayrıca eski hallerini alıp aynen albüme koysaydım, bu sefer de "Hiç uğraşılmamış" diye eleştiriler olacaktı.

İlk klip "Yan Sen"e çekildi. Neden "Büyük İnsan" değil de "Yan Sen"?
"Büyük İnsan"la radyolarda çıkış yaptık. Klibi de "Yan Sen"e çekelim dedik. Çünkü hem İrem Records ailesi olarak bu şarkıyı çok beğeniyoruz, hem de diğer şarkılarımızın da güzel olduğunu göstermek istedik.

Sokakta tanınmaya başladınız mı? Nasıl hayranlarla aranız?
Evet, tanıyanlar oluyor. Sevenlerimle aram çok iyi. Ben dışarıdan biraz soğuk görünüyorum sanırım ama aslında çok sıcak, güleryüzlüyümdür. Açıkçası çok fazla ilgi olunca utanıyorum ve ne yapacağımı şaşırıyorum. İnsanların sizin için ağlaması, bağırması çok ilginç...

ASLINDA BU KADAR ROMANTİK DEĞİLİM

Nedir bu romantizm aşkı? Diğer albümleriniz de hep böyle mi olacak?
Çok romantik olmayı ben de istemiyorum. Normalde de bu kadar fazla romantizm yaşamıyorum. Eğlenceli bir yapım var, ama bu ne zaman albüme yansır, onu bilemiyorum. İlerleyen zamanlarda benden değişik sound'lar duyabilirsiniz. "Şu tarzı yapmam" diye katı kurallarım yoktur. Zaten müzik sonsuzdur, geniş bakılması gereken bir sanattır.

Şarkılar hep giden sevgiliye. Çok mu acı çektirdi size kızlar?
Şarkı sözlerimin çoğu kuzenim Serkan Söylemez'in. İlla acı çekmek gerekmiyor şarkı yapmak için, ama tabi ki bir yaşanmışlık olduğu zaman daha güzel şeyler çıkabiliyor. Mesela "Aşk Lazım"ın sözlerini aşkı çok fazla aradığım ve sonunda lanet ettiğim bir zamanda yazmıştım.

Şu an aşık mısınız?
Hayır, değilim. Maalesef aşk arayınca bulunan bir şey değil, ben de aramaktan vazgçetim. Ama benim aşklarım gariptir biraz. Çok çabuk kapılıp çok çabuk kopabiliyorum. En büyük aşklar yaş küçükken yaşanıyor sanırım. Çünkü o zaman sadece ve sadece aşkı düşünüyorsun. Bir daha 18'imdeki gibi aşık olamayacağımı düşünüyorum, çünkü yapacak bir sürü şeyim var. Kafa başka şeylerle dolu olduğunda aşk çok fazla samimi olmuyor.

İçinde aşk olmayan şarkınız var mı?
Var birkaç tane. "Günah" diye bir parçam vardı Tanrıyla ilgili, Myspace'e koymuştum ve çok beğenilmişti. İlk albümün tarzına uymadığı için koymadık ama.

"Sen İsen" şarkısındaki Yasemin kim? Sevgiliniz mi?
Hayır. Yasemin, o şarkının söz yazarı Ersin Özel'in şu anda beraber olduğu insan. Ersin bana bu parçanın sözlerini vermişti müziklerini yapmam için. Şarkıyı yaptığım gün çarşambaydı, cuma günü de Yasemin'in doğum günüydü. Çok güzel bir hediye oldu ona.

KLİBİ KEREMCEM ÇEKTİ

Destek aldığınız müzisyenler var mı?
Aykut Gürel, Keremcem ve Seden Gürel çok destek oldular. Bana çok güveniyorlar, ben de bu güveni boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Albümde vokal de yaptılar sağ olsunlar. İlk klibimin yönetmenliğini Keremcem yaptı, stüdyo fotoğraflarını çekti. "Zil Zurna" şarkısında da vokal yaptı. Sadece dört parçada vokal var, Aykut Gürel benim sesimin tek kalmasını istedi. Aykut Abi bir müzisyen için büyük şans. Bana ilk olarak albümün nasıl olmasını istediğimi sordu ve beni her zaman dinledi bu süreçte. Albümü çıkacak olan bir müzisyen için bu çok önemli. Bu arada davulda Cem Aksel, gitarlarda Cem Tuncer, keybord'da Ümit Kuzer ve Volga Tamöz, kemanlarda Gündem, klarnette Hüseyin Belen, udda Fatih Ahıskalı bana destek oldular, hepsi çok değerli müzisyenler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle