GeriKelebek Keloğlan Prense Karşı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keloğlan Prense Karşı

Keloğlan Prense Karşı
refid:3745341 ilişkili resim dosyası

Geçen sezon Şans Kapıyı Kırınca adlı filmini izlediğimiz yönetmen Tayfun Güneyer, Keloğlan Kara Prense Karşı'da bu kez ünlü halk kahramanının öyküsünü kendine özgü bir üslupla anlatıyor.Filmin oyuncu kadrosunda Mehmet Ali Erbil, Petek Dinçöz, Ahu Türkpençe, Özcan Deniz, Gazanfer Özcan, Bülent Polat var.
(6 Ocak'ta sinemalarda)

FİLMİN KONUSU

İyilikler Ülkesi’nin Padişahı ve Sultanı biricik kızları Cankız’ın Keloğlanla evlenmesini istemekte ancak bu evliliğe yanaşmayan kızlarını da kıramamaktadırlar. Padişah, son bir yıl içinde Keloğlan ile yakın arkadaşı Cankuşoğlan’a, göldeki dev yılanı yakalayıp derisini soymaktan tutun da, ormandaki on kaplanın tırnaklarını kesip getirmeye kadar çeşitli görevler vermiş; Keloğlan da Cankız aşkına bu görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Ancak, Cankız, her defasında mızıkçılık yapıp Keloğlan’la evlenmekten kurtulmuştur. Padişah, bu kez Keloğlan ve Cankuşoğlan’dan acımasız devin belindeki altın kemeri alıp getirmesini ister.

Aşkı uğruna yeni bir maceraya daha atılan Keloğlan, Cankuşoğlan ve eşeği Katıroğlan’la yola koyulur. Keloğlan’a delicesine aşık olan ancak aşkına karşılık bulamayan komşu kızı Balkız,  ise erkek kılığına girerek onların peşine takılır. Keloğlan, Cankuşoğlan ve Tüysüzoğlan masal dünyasının çeşitli kahramanlarıyla karşılaştıkları yolculuklarında maceradan maceraya atılırlar.

Hayattaki en büyük isteği “sonunda kötülerin kazanacağı bir masalın başkahramanı olmak ve o masalın adının kötü karakterin adıyla anılması” olan Kara Prens ise muhafızı Kıl Bill (Hakan Bilgin) ile Keloğlan’ın başarılı olmasını engellemeye çalışır.


 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen:Tayfun Güneyer
Senaryo: Tayfun Güneyer
Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Petek Dinçöz, Ahu Türkpençe, Özcan Deniz, Gazanfer Özcan, Bülent Polat


Yorumları Göster
Yorumları Gizle