GeriKelebek Kazadan 5 gün sonra ameliyat edildi öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazadan 5 gün sonra ameliyat edildi öldü

ADANA’da sigortacı 35 yaşındaki Semra Sadak’ın pincher cinsi 1 yaşındaki köpeği İnci, geçirdiği trafik kazasından 5 gün sonra ameliyat edilebildi, kurtarılamadı.

Turgut Özal Bulvarı’nda gezdirilirken tasmasından kurtulan köpek, sürücüsünün kimliği ve plakası belirlenemeyen bir otomobilin çarpmasıyla yaralandı. Semra Sadak, acı içinde kıvranan köpeğini önce apartmandan komşusu olan veterinere gösterdi. Sağ kalça kemiğinin kırık olduğu anlaşılan köpek için ameliyat edilecek veteriner klinik arandı. Tam teşekküllü bir hayvan hastanesi olmadığı, köpeğin röntgenini de çektiremediği için İnci’yi Adana’dan Mersin’e götüren Sadak, burada da müdahale yapılabilecek hayvan hastanesi bulamayınca bu kez Ankara’ya gitti.

Köpeği kazadan 5 gün sonra ameliyat edilen, ancak, kurtarılamayan Semra Sadak, “Bu sırada köpeğim çok kan kaybetti. Ankara’daki veterinerin de yanlışlıkla İnci’nin sağ bacağı yerine, sol tarafını açması ona ayrı bir eziyet oldu. Ameliyat edildi, bacağına platin takıldı, ancak 2 gün sonra köpeğim, bana bakıp, çığlık atarak, gözlerimin önünde öldü. O benim can yoldaşım, apartmanımızın maskotuydu” dedi.
Adana ve Mersin’de günlerce köpeğini ameliyat edecek uzman veteriner ve hayvan hastanesi aradığını kaydeden Sadak, gözyaşlarıyla şunları söyledi:

“Normal insanların tedavi olduğu kliniğe İnci’yi arka kapıdan sokup gizlice röntgen filmi çektirebildik. Neden Adana ve Mersin’de bu tip vakalara bakılamıyor. İnsanlarımız, köpeklerin de bir canlı varlık olduğunu unutmasınlar. Onu kucağımda veterinere götürürken, gayri ihtiyari, ‘ne olur ölme, yavrum’ diye ağlıyordum. Çevremdeki insanların ‘şuna bak biz de çocuk sanmıştık’ diye gülmeleri de beni ayrıca yaraladı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle