GeriKelebek Kartallar uçuşa hazır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartallar uçuşa hazır

Kartallar uçuşa hazır
refid:19080423 ilişkili resim dosyası

Çağatay Ulusoy, Alpay Kemal Atalan, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinççi, Alper Saldıran, İsmail Filiz, Hande Subaşı ve Ekin Türkmen’in rol aldığı “Anadolu Kartalları”nın basın gösterimi dün yapıldı. Eleştirmenler, gösterim sonrası 28 Ekim’de vizyona girecek filmi değerlendirdi.

Atilla Dorsay / Gençler sever
Beklediklerimi filmde fazlasıyla buldum ama herhangi bir sürpriz yok. Sinemanın ötesinde bir işlev göreceğine inanıyorum. Binlerce, onbinlerce genci pilot olmaya teşvik edebilir. Hele ki içinde bulunduğumuz dönemde bu çok önemli. O yüzden filme “hoşgeldin” diyorum. Bence gişe yapar. Gençleri hedef almış. Başrol oyuncuları da son derece yakışıklı ve güzel. O bakımdan gençlerden çok ilgi göreceğini düşünüyorum.

Uğur Vardan / Çakma Top Gun
Bir grup genç pilot adayının mesleğe kabul edilme sürecinde yaşadıklarını anlatan “Anadolu Kartalları”, ortada düşman olmayınca kendini aşka vurmuş! Öykü çok zayıf, diyaloglar çok zayıf, teknik ise idare eder. Ama benim için asıl soru “Çakma Top Gun” yapma ihtiyacımız nereden hasıl oluyor? Orijinalinin 1986’da çekildiğini düşünürsek, benzer bir öyküyü “yerlileştirerek” 25 yıl sonra çekmeye çabalamak, bence nafile bir uğraş olmuş.

Ömür Gedik / Senaryoda sorun var
Oyunculukları beğendim. Özellikle de Özge Özpirinççi’yi... Bence film gişe yapar. Ama filmin dramatik yapısında ve senaryosunda ciddi problemler buldum. Filmin birkaç tane finali var. Görüntüler çok güzel, çekimler de başarılı ama bunlara biraz senaryo da katkıda bulunsaymış güzel olurmuş.

Burak Göral / Türkiye propagandası
Film için Türkiye propagandası diyebilirim. Hikaye üzerinde çalışılsaymış ve bir ilişkiler ağı olsaymış iyi olurmuş. Asgari düzeyde bir heyecan içermesi gerekiyordu. Bizde böyle filmler yapma geleneği pek yok. Özge Özpirinççi ve Engin Altan’ın oyunculuklarını beğendim.

Serdar Akbıyık / Boşa atılmış bir taş
Filmde bir senaryo olmadığı için oyunculuklardan bile bahsedemiyorum. Bence boşa atılmış bir taş. Türk Hava Kuvvetleri anladığım kadarıyla çok büyük destek vermiş, çekimler çok güzel. Kendi değerlerimize sinemamızın böyle yaklaşması gerekiyor. Ama bunu biraz sinemaya yakışır şekilde yapmak lazım.


Alper Turgut / Belgesel çekselerdi
Heyecanlanmamız gereken sahnelerde ortada hiçbir şey yok. Başroldeki karakter (Çağatay Ulusoy) şımarık bir çocuk gibi. İki saat boyunca onun şımarıklıklarını izliyoruz. Ama yine de insanlar merak edip gidebilir ve gişe yapabilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle