GeriKelebek Kapıcı odasından sahneye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapıcı odasından sahneye

Kapıcı bir ailenin minik ferdi olan Emre Gökgöz, tiyatro sahnesindeki başarısı ile herkesi şaşırtıyor. Gökgöz, her gece çıktığı sahnede yaşından beklenmeyen bir oyunculuk sergiliyor.

Henüz yedi yaşında ama onu yaşıtlarından ayıran belirgin bir özelliği var. Mimar Kemal İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi olan Emre Gökgöz, Altındağ Tiyatrosu'nda sahnelenen ‘‘Özgürlük Oyunu’’nda her gece sahneye çıkıyor. Emre, yönetmenliğini Serhat Nalbantoğlu'nun yaptığı oyunda yaşından beklenmeyen bir oyunculuk sergiliyor.

Emre'nin kapıcılık yaparak hayatını kazanan dedesi Hasan Gökgöz, içine kapanık olan torunlarının biraz açılır düşüncesiyle tiyatroda konuk oyuncu olarak rol almasına izin verdiklerini söylüyor.

Ancak Emre'nin umduklarından daha başarılı olduğunu belirten dede Gökgöz; ‘‘Başarılı olsun da hangi mesleği yaparsa yapsın’’ diyor.

Alkış almayı seviyor

Yönetmen Nalbantoğlu, geleceğin küçük yıldızı olarak gördükleri Emre'nin beş çocuk arasından seçildiğini ve oyundaki rolüne kısa sürede uyum sağladığını söyleyerek; ‘‘Emre çok yetenekli bir oyuncu. Oyundaki tüm replikleri ezberledi. Bu yaştaki bir çocuğu her gece iki saat sahnede tutmak zordur. Ama Emre bunu başarıyor ve aldığı alkış çok hoşuna gidiyor’’ diyor.

Konservatuvar eğitimi alarak ilerde sanatçı olmak isteyen Emre, kendini çizgi filmi kahramanı Bugsy Bunny'ye benzettiğini söyleyerek; ‘‘Ben sapasağlam ve taş gibiyim’’ sözleriyle yaşının gereği iyi bir çizgi film izleyicisi olduğunu da kanıtlıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle