GeriKelebek Kapı Komşusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapı Komşusu

Haftanın gerilim filmi Danimarka ve İsveç ortak yapımı Kapı Komşusu (Naboer). Pal Sletaune'un yönetmeniliğini üstlendiği ve senaryosunu yazdığı film John adlı bir adamın komşusu olan genç kızlarla tanıştıktan sonra yaşadıklarını konu alıyor. Kendisi hakkında herşeyi bilen bu genç kızlar zaman içerisinde John'un hayatına da müdahale etmeye başlar. İnternetteki sinema veri tabanı imdb kullanıcılarının bu filme 10 üzeriden 7 yıldız verdiğini de hatırlatalım.

FİLMİN KONUSU

Etkileyici bir binada oturan John bir gün asansörde yan dairesinde oturan bir kızla tanışır. Daireyi iki kız paylaşmaktadırlar. Anne ve Kim onu dairelerine çağırır. John daha önce onları hiç görmemiştir. Ama onlar John hakkında her şeyi bilmektedirler. Hatta, kız arkadaşı Ingrid’in onu terk ettiğinden bile haberleri vardır. John, bu durumdan rahatsız olur. Bu kızlarda onu korkutan bir şey vardır...

İlginç olaylar bu kadarla sınırlı kalmaz. Ertesi gün işe giden John'a iki gündür işe gelmediğini söylerler. Ingrid ortalarda yoktur. Eski kız arkadaşının iş yerine gider. Ama genç kız ortalarda yoktur. Bu arada komşu kızların dairesi savaş çıkacakmış gibi erzak, giysi doludur... Bu daire sanki yıllar öncesinden kalmış gibidir. Gizemli olayların ardı arkası kesilmez.
 
FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Pal Sletaune
Senaryo: Pal Sletaune
Oyuncular: Kristoffer Joner, Cecilie Mosli, Julia Schacht, Anna Bache-Wiig, Michael Nyqvist


Yorumları Göster
Yorumları Gizle