GeriKelebek Kanlı pati izleri…
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanlı pati izleri…

Kanlı pati izleri…

Masume’nin dört yavrusundan ikisi Pamuk ve Karambo site ve çevresinde cinayete kurban gitmişlerdi. Sitede yaşayanların kedilere karşı açtıkları “yüksek yoğunluklu savaş” planı hayata geçirilmiş, kamyonet sahibi kedisever halim selim Haydar beyin her iki cinayete bulaşmadığı, Susurluk benzeri bir olayın sitede yaşanmadığı anlaşılmıştı. Esas kuşkuları çeken “karasurat” eşgalli site kiracısının kedi cinayetlerine karıştığı tahmin ediliyordu ama bugüne dek tek bir delile ulaşılamamıştı.

Tomi, Reis ve Benek, hatta Cızırtı delil peşinde koşmuşlar, “karasurat” adı yakıştırılan cani tipli adamın aracının içi dahi aranmıştı. Ama nafile.

Cızırtı’nın kaybından sonra yapılan toplantıda Masume “Arkadaşlar unutmayın ki sıra bir gün size de gelecek. Evet belki tesadüf belki kasıt var, benim iki evladım cinayete kurban gitti. Şimdi de Cızırtı kayboldu. Belki o da öldü. Katil ya da katiller seri cinayetlerini durduracak gibi değiller. Benim yavrularım bitince sıra size gelecek. Hatta çuvalcı kadınlar yakında harekete geçebilir. Başınıza çuval geçirilip faili meçhuller arasına girmek istemiyorsaınız, katilleri izleyin, delillere ulaşın” diyordu.

Masume haklıydı. Bu sitedeki cinayetler kedisavar arasında nasıl konuşuluyorsa, bizler de cani ve caniler hakkında kafa yoruyorduk. Sitede kediseverlerin bir kısmı “karasurat” üzerinde duruyor, bir kısmı “sıkmabaş”lıların bu işlerde parmağı olabileceğinden dem vuruyordu.

Gizli toplantıda izlenecek yöntemler tartışmaya açıldı. Tomi çok umutlu değildi. Cinayetleri işleyenler son derece planlı hareket ediyorlar ve tek bir delil bırakmıyorlardı.

Cani çok ama çok polisiye filmi izlemiş olmalıydı Tomi’ye göre. Özellikle İngiliz filmlerindeki gibi soğukkanlı bir katil ancak böylesine seri cinayetleri gerçekleştirebilirdi.

Reis de aynı fikirdeydi ve “karasurat” gece gündüz izlenmeliydi.

Toplantı sona erdi. Masume karamsardı ve Cızırtı’dan umudunu kesmişti.

Galiba Fransa’ya kaçtığı söylentisine kendisini inandırması gerekiyordu.

Gece yarısı uyku sersemi fırladı köşesinden ve duvarın dibinden gelen seslere kulak kabarttı bir ara. Park yerindeki araçlarında inen iki kişinin - biri bayan- konuşmasına kulak kabarttı Masume.

-Bence Cızırtı’yı da “cazgır” öldürdü. Üstelik bu kez galiba Cızırtı’yı ezerken alt sokaktakilerden biri görmüş. Aracın plakasını da aldığı söyleniyor.

-Aslında “cazgır” dediğin adamın karısı emir vermiştir. Esas katil cadaloz o kadın. Galiba Tomi’nin de ortadan kaldırılmasını istemiş.Çünkü köpeklerden daha çok korkuyorlar ana-kız da ondan.

-Tomi’ye zarar veremezler. Ama Cızırtı kesin gitti. Hatta garip bir şey olmuş, “cazgır”ın aracı çarptıktan sonra fırlayan Cızırtı’nın cesedi kaportanın üstünde düşmüş ve kanlı patisinin izleri çıkmış. Hayret ki ne hayret. Ama görenler var. Tanıklık eden olursa katil yandı...

Masume site sakinlerinden kedisevert karı-kocanın konuşmasını soluğunu tutarak dinlemişti. Bir ara çok kötü olmuş, olaya karışmak isteği duymuş ama sonradan vazgeçmişti. Olayda adı geçen “cazgır” yakıştırması, “karasurat” için yapılmıştı. Katil aynıydı ve ortada tanıklar da vardı. Bu kez “karasurat” eğer tanıklar konuşursa yakayı kesinlikle ele vermişti.

Masume artık üç yavrusunun da cinayete kurban gittiğine kesinlikle inanmıştı. Sıra Benek’e mi gelmişti acaba?

Ertesi gün yeni bir dünyaya, çeşitli olaylar dizisine göz açacaklarını kimse bilmiyordu. Olaylar, film şeridi gibi ama geriye doğru değil, bu kez ileriye doğru süratle dönmeye başlamıştı.

Ertesi gün Tomi’nin siteden kaçırıldığı haberi mahalleyi sarsmış, Cızırtı olayı kesin çözüme ulaşmamıştı ama bu kez Benek de ortalıkta görünmemişti. Hem de 12 saat geçmesine rağmen Benek’ten haber çıkmamıştı.

Neler oluyordu bu sitede? Kıyamet gününe yaklaşıyor gibiydi sitede yaşayan kediler.

Sadece kediler ve komşular değil, insanlar, tüm semt halkı, kedisevenler yanında kedisavarlar da hayretler içinde gelişmeleri izlemek zorunda kalmışlardı.

Nefesler tutulmuştu ki, en son gelen “karasurat”ın aracı Eskişehir yolunda, dört takla atmış” haberi sitenin bahçesinin göbeğine bomba gibi düşmüştü.

Acaba “karasurat”a ne olmuştu? Arabada kimler vardı?

Sevgiler,

Sezai 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle