GeriKelebek Kan grubunuza göre zayıflayın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kan grubunuza göre zayıflayın

Doktor Peter J. Adamo’nun ideal kilo ve sağlık için diyet önerilerinin yer aldığı ‘‘Kan Grubunuza Göre Diyet’’ adlı kitabı, kan grubu ve gıda ilişkisini yeniden gündeme getirdi. Dr. Adamo’ya göre; kan grubu, hastalık, yaşam süresi, fiziksel dayanıklılık ve manevi gücünüzle ilgili gizemin kapısını açan bir anahtar. Hastalıklara karşı hassasiyetinizi, almanız gereken gıdaları ve nasıl egzersiz yapacağınızı kan grubu belirliyor.

Kan grubu planı:

O Grubu: Etobur gruba girerler, sindirim sistemleri dayanıklıdır. Hayvansal protein ve yoğun egzersizle güçlenir ve gelişirler. Diyetlerinde öncelikle baklagillerin, fasulyelerin, ekmeklerin ve tahılların tüketimini sınırlayarak kilo kaybedebilirler.

A Grubu: Vejeteryan gruba girerler. Sindirim sistemleri hassastır. Formda ve üretken kalabilmek için tarımsal beslenmeye gereksinim duyar. Bu grubun kilo vermesini destekleyen gıdalar arasında soya ürünleri ve sebze bulunuyor.

B Grubu: Güçlü bağışıklık sistemine sahiptirler. B’ler için kilo almayı sağlayan en önemli etkenler mısır, esmer buğday, mercimekler, fıstıklar ve susam tohumlarıdır. B grubu için kilo vermeyi destekleyen gıdalar da yeşil sebzeler, kırmızı et, yumurta ve düşük yağlı süt ürünleri.

AB Grubu: Yediğiniz etleri yağ olarak depolamaya eğilimlisiniz. Kilo verebilmek için et tüketiminizi azaltmalı, sebzeler ve tofuyla desteklenmiş olarak küçük miktarlarda yemelisiniz. Deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri baklagiller, sebze ve meyveler ise kilo kaybını sağlıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle