GeriKelebek Kalplere ’neştersiz’ tedavi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kalplere ’neştersiz’ tedavi

Kalplere ’neştersiz’ tedavi
refid:3955234 ilişkili resim dosyası

Şifa Hastaneler Grubu Başkanı Op. Dr. Mahmut Akdoğan, dünyada sadece bir kaç merkezde bulunan teknolojiyi Türkiye’ye getirdiklerini ve kalp hastalıklarının tedavisinde uygulanan "magnetik navigation koroner anjiyografi" yöntemini İzmir’de başlatacaklarını bildirdi.

Op. Dr. Mahmut Akdoğan, Türkiye’de modern bir aritmi (ritim bozukluğu, düzensiz kalp atışı) merkezini hizmete sokacaklarını söyledi. Akdoğan, "magnetik novigation ile koroner anjiyografi" yöntemi hakkında şu bilgileri verdi:

"Bu yeni teknoloji ile kalp damarlarının yapısından dolayı anjioplasti-stent uygulanamayan damarlara, bu sistemle müdahale edilip stent konulabilecek. Bu teknoloji ile çok sayıda hasta ameliyatsız tedavi edilecek. İzmir Şifa Hastaneler Grubu olarak tüm anjiografi laboratuvarlarından seçilecek bu yönteme uygun vakalara hizmet vermeye hazırız."

Henüz dünyada sayılı merkezlerde bulunan teknolojiyi Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Dr. Akdoğan, bu sistem için araştırma ve altyapı çalışmalarının yaklaşık bir yıldır devam ettiğini kaydetti. Akdoğan yeni sağlık tesisleri kurma konusunda hep yer sorunuyla karşılaştıklarını da hatırlatarak şunları söyledi:

"Sağlıkta dünya devleriyle yarışmak zorundayız. Sadece yurtiçinden değil yurtdışından da hastanemizi tercih eden çok hasta var. Bu güvene layık olmak için çabalıyor, teknolojik yatırım yapıyoruz."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle