GeriKelebek Kadınlar çok sürprizlidir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınlar çok sürprizlidir

Kadınlar çok sürprizlidir

Erkekler, kadınlar hakkında neleri yanlış biliyor, nelere ihtimal bile vermiyor? Bu konuyu aylardır sayfalarına taşıyan Esquire dergisi, mayıs sayısında da Sibel Tüzün’le görüştü. İşte Tüzün’ün 10 maddelik listesi...

SİBEL TÜZÜN FOTOĞRAFLARI 

1- Tek bir tür erkek olmadığına inanırız. Mesela, kendine güvenmeyen erkeklerin güçlü kadınlardan korktuğunu düşünürüz. Bazı erkeklerin güçlü kadınlara sığındığına bazılarının da kadınlarla olan ilişkilerinde kendilerine değil, gücüne ve parasına güvendiğine tanık oluruz. Tüm erkeklerin aynı olduğunu söyler; ancak, farklı farklı olduklarını biliriz. 

2- Hayata ve ilişkilere muhasebeci gözüyle bakmayan bir kadının sınırlarını koşullar belirler. Hiç ummadığınız bir kadın, âşık olduğu bir erkek için her şeyden vazgeçebilir ya da zayıf olduğunu düşündüğünüz bir kadın, erkeğini hemen terk edebilir. Bir kadının vereceği tepkiyi tahmin etmeniz kolay değildir; çünkü kadınlar çok sürprizlidir. 

3- Planlı programlı yaşamak yerine, hislerimize güvenerek yaşarız. Bir değişiklik yapmamız gerektiğindeyse, bunu önceden hisseder ve karar veririz. Çünkü durmaksızın plan yaparak yaşayamayacağımızı biliriz.
 
KISKANÇLIK KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ BİR DUYGU 

4- Kıskançlık, hem kadınlar hem de erkekler için; gereksiz, negatif ve küçük düşürücü bir duygudur. Kendine ve karşısındaki erkeğe güvenen kadın, kıskanmaz.  

5- Kadınlar, aldatıldıklarını hisseder; ancak hislerini hemen belli etmez. Kadınların hisleriyle davranışları arasında karmaşık bağlantılar vardır; beklenen tepkileri vermeleri zaman alır.

6- Kadınların evlilik delisi olduğu, saçma bir genellemedir. Hayatını başından beri evlilik ekseninde planlayan kadınlar olduğu gibi, kendi ayakları üzerinde duran ve hayatı akışına göre yaşayan kadınlar da vardır. Size hangisinin denk geleceği, tamamen şansınıza kalmıştır.

EĞLENMEK İSTEYEN KADIN TEK GECELİK AŞK YAŞAR
   
7- Aşk, sevgi, tutku arasında bir ayrım yapmak mümkün değildir. Hayatımızda bunlardan biri eksik olduğu takdirde kendimizi mutsuz hisseder, kederleniriz.   

8- Fiziksel güzellik ve ekonomik durum bakımından denk olan kadınlar, birbirleriyle rekabet etmez; aksine ayrı kulvarda olan kadınlar birbirlerine rakiptir. Çok şişman bir kadın zayıf bir kadınla, az para kazanan bir kadın çok zengin bir kadınla, aldatılan bir kadın sevgilisinin onu aldattığı kadınla rekabet eder. Kazananı ya da kaybedeni olmayan bu rekabet, kötü sonuçlar doğurabilir.   

9- Erkeklerin kadınlar hakkındaki en büyük yanılgısı, kadınların bir dakika olsun düşünmeden durabileceklerine inanmalarıdır. Oysa biz, nasıl konuşmadan duramıyorsak, düşünmeden de duramayız; beynimizde bir sürü tilki barındırırız.

10- Bu dünyada sadece erkeklerin tek gecelik ilişkilerden hoşlandığını düşünüyorsanız, fena hâlde yanılıyorsunuz. Kadınlar, tek gecelik ilişki delisi değildir; ancak canımız biraz eğlenmek istiyorsa, tek gecelik ilişkiler yaşamayı normal karşılarız.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle