GeriKelebek Kadınca
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınca

HER ŞEYİN BAŞI GÜZELLİK:

Estetik mucize

GÜNÜMÜZDE yaş ilerledikçe yüzde oluşan çizgilerle birlikte insanların eski görünümlerini arar hale geldiği gözleniyor. Burunda deformasyon, kaşlarda düşüklük, göz kapaklarında torbalanma, çok büyük ve sarkan göğüsler, üzeri çatlamış sarkan bir karın, insanları olumsuz yönde etkiliyor. Bu sorunların çözümü için yıllardır uğraş veren plastik cerrahi uzmanları, artık birkaç alternatif yöntemle bu sorunları çözebiliyor. Elde edilen sonuçlar ise estetiğe başvuranları memnun ediyor.

ÇOĞUNLUK KADINLARDA

Estetik cerrahide özellikle 1950'lerden sonra büyük aşama kaydedidi. Sanılanın çok daha üstünde bir ilginin olması ise bu işin hızla yayılmasını sağladı. Estetik cerrahi üzerine bilgi veren Akdeniz Vakıf Hastanesi Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Seçkin Okşar, estetik için başvuru yapanların büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu söyledi.

SAÇ EKİMİ

Estetik operasyonlar hakkında bilgi sahibi olmayan veya estetik yaptırmaya cesaret edemeyenlerin de bulunduğunu ifade eden Dr. Okşar, ‘‘Estetik operasyonlarda hastanın konforu çok önemlidir. Bu nedenle birçok operasyonda hastanın hastanede kalma süresi bir gün gibi

kısa bir dönemdir. Örneğin, kepçe kulak, saç ekimi, göz kapağı, kaş kaldırma operasyonlarından sonra hasta aynı gün evine dönebilir’’ dedi.

KONTROLLER

Yapılan tüm operasyonlardan sonra gelişmelerin çok iyi takip edilebilmesi için hastaları 3'üncü, 6'ncı hafta, 3, 6, 9 ay ve bir yıllık kontrollere çağırdıklarını da belirten Seçkin, ‘‘Bütün estetik cerrahlar benzer veya aynı teknikleri kullanıyor. Ama yine de farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun için de işin en iyisini, en güzelini ve sağlıklı olanını yaptırmak daha iyi olacaktır’’ dedi.

Tel: 0242/340 38 38

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle